Adıyaman İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Adıyaman İstanbul Otobüs Bileti

Adıyaman İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Adıyaman’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

İstanbul’un kuruluşu Milat’ın binlerce yıl öncesine kadar uzanır. Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren, doğal zenginlikleri ve tarihi anıtlarıyla ünlü olan İstanbul’un bir özelliği pek çok adı olmasıdır. Bilinen ilk adı Büzation’dur. Bu ad, şehre ilk yerleşenlerden gelmiştir.
Şehir, Türk – İslam dünyasına merkez olduktan sonra İslambol olmuştur. III. Selim’e kadar bütün Türk paralarının üstünde bu ad görülür. Tanzimattan bu tarafa İslambol hiç kullanılmamıştır. Bugünkü adı İstanbolin ve İslambol adlarından gelmektedir.

KISACA TARİHİ
İstanbul’un bulunduğu yerin önemi düşünülürse, tarihin çok eski devirlerinden beri buralara insanların yerleştiği kolayca anlaşılır. İlk şehrin “Ligos” adıyla, şimdiki Sarayburnu mevkiinde kurulduğu sanılmaktadır.
Şehir, kuruluş yıllarında küçük bir kasaba idi. Sonraları büyütüldü. Kasaba bu çağlarda balıkçılıkla geçiniyordu.

İLK SAVAŞLAR

– Şehrin kuruluşundan hemen sonra ilk savaşlar başladı. Tarihte İstanbul şehri kadar ilgi çekmiş, siyasal önem kazanmış şehir az bulunur.

BİZANS’IN SON YILLARI
Artık Bizans’ın son yılları gelmişti. Osmanlı İmparatorluğu kurulmuş, parlak ve güçlü devrine girmek üzereydi. Osmanlıların da Arap ve İranlılar gibi gözü Bizans’ta idi. Yıldırım Beyazıt İlk kuşatmayı yaptı. Fakat bu sırada Aksak Timur’un gücü, Anadolu’ya yayılmaktaydı. Eğer Aksak Timur engel olmasaydı, Yıldırım Beyazıt İstanbul’un fethini tamamlayacaktı. 1422 yılında şehri ikinci Murat kuşattı. Fakat bu kuşatma da bir sonuç vermedi. Sonunda 1453 yılında bu işi II. Mehmet yerine getirdi ve başarısından ötürü “Fatih” adını aldı.

Otobus.org üzerinden Adıyaman İstanbul otobüs bileti araması yaparak onlarca firma arasından en ekonomik bileti satın alabilirsiniz.