Amasya İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Amasya İstanbul Otobüs Bileti

Amasya İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Amasya’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

İstanbul’un 1918’de başlayan işgali 6 Ekim 1923 yılına kadar sürdü. Bu işgal yılları, kurtuluş tarihimizde “Milli Mücadele” diye adlandırılır. Bu yıllarda İstanbul her bakımdan Anadolu’daki milli mücadeleye katılmış, birçok hizmetler görmüş, gerek yazı (gazeteler), gerekse cephane bakımından milli orduyu el altından beslemiştir.

Kurtuluş Savaşının kazanılması ve Cumhuriyetin ilanı ile son Osmanlı padişahı Vahdettin, İstanbul’u bıraktı. Böylece Osmanlı devletinin İstanbul’daki egemenliği de sona erdi.

CUMHURİYET DEVRİNDE İSTANBUL

İstanbul için yeni bir devir, Türkiye Cumhuriyeti devri başlıyordu. Bu devirde İstanbul yeniden ele alındı, onarıldı. Esiri eserler, müzeler, kitaplık ve anıtlar elden geçirildi. Şehir, modern anlayışla yavaş yavaş düzene sokulmaya başladı. Bu çalışmalar bugün de devam etmektedir.

Bugün İstanbul’u asfalt yollar, geniş bulvarlar, modern yapı ve apartmanlar, yeşil alanlar, stadyumlar, parklar, gezi yerleri, modern oteller, plajlar, yeni kitaplık ve sinemalar, tiyatrolar, kültür kurumlan, anıtlar, liman tesisleri süslemektedir.

Eskiden kalmış dede yadigarı güzel anıtlar ve camiler, saraylar, kitaplık ve türbeler yeniden onarılarak ve etrafları açılarak, ortaya çıkarılmaktadır. Müzeler yeniden elden geçirilerek çoğaltılmaktadır. Şehir dört bir tarafa doğru büyük bir hızla gelişmekte, yeniden kurulmaktadır.

GELECEKTE İSTANBUL

İstanbul’un gelecekte durumu çok değişik olacaktır. Bugün iç yolları trafiği sağlayamamaktadır. Tramvay, otomobil, otobüs, troleybüs sellerinin doldurduğu dünün yolları, artık İstanbul’a dar gelmektedir. Şehri Galata’ya bağlayan köprü bir iken ikiye çıkarıldığı halde yetmemektedir. Bunun için tüneller açmak, Anadolu yakasını büyük bir asma köprü ile İstanbul’a bağlamak gerekmektedir. Bütün bunlar yakın gelecekte gerçekleşecektir. Çünkü İstanbul, her türlü gelişmeye elverişli bir şehirdir.

Amasya’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları

Topçam Turizm

Amasya Mertur

Lüks Amasya İtimat

Amasya İstanbul otobüs bileti alımlarınızda sitemizdeki bu firmaları kullanarak biletinizi alabilirsiniz!