Ankara Düzce Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Ankara Düzce Otobüs Bileti

Ankara Düzce Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Ankara’dan Düzce’ye Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Başkent Ankara bütün illere tren, uçak ve kara yollarıyla bağlıdır. İstanbul’a (ortalama) 438, İzmir’e 590, Adana’ya 461, Samsun’a ve Antalya’ya 509, Malatya’ya 649, Diyarbakır’a 901, Nevşehir’e 317, Erzurum’a 898, Zonguldak’a 264, Bursa’ya 349, Edirne’ye 614, Muğla’ya 606, Çanakkale’ye de 681 kilometre uzaklıktadır.

Ankara folkloru; İç Anadolu Bölgesi’nin Sakarya ve Kızılırmak yöresindeki Eskişehir, Bolu, Çankırı, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Kayseri, Niğde ve Konya’ya kadar uzanan geniş alanı içinde, Anadolu tarihinin ve folklorunun ana çizgilerine bağlı bir bölgesel özellikler taşır.

Anadolu müzik folklorunun merkezi de sayılabilecek Ankara’nın yüzlerce yıllık uygarlık tarihi içinde ulusal havasını veren davul-zuma, kaval ve bağlama ana çalgılardır. Bölgenin folklor hareketleri, özellikle, halk müziği ve oyunları en çok efeler (seymenler) arasında kurulmuş yâren derneklerinde çalınıp çağrılırdı. Bu kaynaktan çıkan türküler, yurdun Orta Anadolu’ya varan her köşesine kadar yayılmıştır. Türkü ve oyun havaları; oturak (sohbet) havaları, zeybek (seymen) şıkırdım, misket, mor koyun, açıl ey ömrümün varı, yandım şeker oğlan, menevşe koymuşlar kızın adını; Ankara zeybeği, düzoyun, kaşıklı oyun, alay (halay), sürdüm oyunu, çeçen, köroğlu (seymen oyunu), uzunurgan vb.dır.

Ankara tavası, tandır kebabı, yaprak sarması ve Ankara bölgesi yemek folkloru arasında yer alır.

Ankara Düzce Otobüs Bileti alırken öncelikle firmaları karşılaştırın ve online en ucuz bileti bularak biletinizi satın alın!

Görülecek Yerler

Ankara Kalesi: Yapım tarihi kesinlikle bilinmiyor. Bir varsayıma göre, Galatlar dönemine aittir. Hatik Çayı’ndan 110 metre yüksekliktedir. İki bölümdür: Dış Kale’nin 20’den çok burcu vardır. En üstte Akkale bulunur. Dört katlı İç Kale’nin surları 14-16 metre arasında değişmektedir. Ankara’nın simgesi haline gelen kaleden kentin görünümü olağanüstü güzeldir.

Roma Hamamı: Ulus’tan Dışkapı’ya giderken Çankarı Caddesi üzerindedir. 130 metre uzunluk, 80 metre genişlikteki yıkanma yerleri ve ısıtma düzeni bugün de sapasağlamdır. M.S. II. yüzyılda yapıldığı sanılmaktadır.

Julianus Sütunu: Ulus Alanı’ndadır. Roma İmparatoru Justinien’in 362 yılında Ankara’dan geçişi onuruna dikilmiştir.

Augustus Tapmağı: Hacıbayram Camii yakınındadır M.Ö. II. yüzyılda yapılmıştır. 8 metre 40 santimetre yükseklikteki kapısı tapınağın en yüksek mimarlık özelliğidir.

Camiler: Hacıbayram Camii: Ulus’tan Kale ve Anafartalar’a giderken yolun sol yanında Bayram Caddesi’nin açıldığı alandadır. Hacıbayram Camii külliyesi, ülkenin çok ünlü anıtıdır. Yapı, XV. yüzyılın ilk yarısında Hacı Bayram tarafından yaptırılmıştır. Caminin içi XVII. yüzyıl Ankara nakkaşlarından Mustafa’nın ürünleriyle süslüdür. Ulus’tadır.

Otobus.org ile en uygun Ankara Düzce Otobüs Bileti satın alabilirsiniz!