Ankara Karabük Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Ankara Karabük Otobüs Bileti

Ankara Karabük Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Ankara’dan Karabük’e Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Ankara, İç Anadolu Yaylası’nın kuzey kesiminde ve Orta Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Doğusunda Çorum, Yozgat, Kırşehir, batısında Eskişehir, Bolu, kuzeyinde Çankırı, güneyinde de Niğde ve Konya illeriyle çevrilidir.

Yüzölçümü: 30.715 kilometrekaredir.

Başlıca yer şekillerini, kendi doğrultularındaki ovalarla birbirinden ayrılan dağ sıraları ve yaylalar oluşturur. Kuzeyi engebeli ve yüksektir. Güneyi ve batısı akarsu vadilerince yer yer derin yarılmış yaylalardır. Bunların yükseltisi 1.000-1.500 metre arasındadır.

İlin kuzeyinde, Kuzey Anadolu Dağları’nın iç sıralarından Köroğlu Dağları uzanır. Bunların başlıca lan; Kütüklü Dağı (1.875 m.), Işıklı Dağ (2.015,m.), Yıldırım Dağı (2.035 m.) ve Aydos Dağı (1.800 m.)’dır. Küre Dağı, Emek Dağı, Böbrek Dağı, Çile Dağı, Mire Dağı, İdris Dağı ve Elmadağ ile Ayaş Dağları ilin önemli dağlarıdır.

Bu dağ sıraları arasında ovalar (Balaban Ovası), Mürted Ovası, Çubuk Ovası ve Ankara Ovası gibi) yer almaktadır. Güney bölümünde hafif dalgalı yaylalarla (Haymana yaylası) aralarına sokulmuş ova çanakları görülür.

Ülkenin önemli akarsularından Kızılırmak’la Sakarya il sınırları içinden geçerler. Bunlar üzerine kurulu barajlardan Hirfanlı ve Kesikköprü en önemlilerindendir. Ankara çevresinin sularım toplayan Ankara Çayı, Kirmir Çayı ve Aladağ Suyu il sınırlarından Sakarya’ya karışır. Sarıyar Baraj Gölü’nü oluşturan Sakarya daha sonra batıya yönelir.

Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü yanında Mogan, Eymir (Emir), Karagöl ve Samsan gölleriyle birçok baraj gölü Ankara il sınırları arasındadır. Baraj gölleri içinde Çubuk I. Çubuk II., Bayındır ve Kurtboğazı sayılabilir.

Ankara Karabük Otobüs Bileti, hem en ucuz hem de dilediğiniz firma seçimi ile sadece ama sadece Türkiye’nin en büyük online bilet satış sitesi Otobus.org’da!

Mevsimler ve Hava

Sıcaklık, yaz ayları ortalaması 25-30 derecedir. Mevsim genelde çok kurak ve sıcaktır. Ağustos aylarında derece 40 yörelerini bulur. Geceler serindir.

Yaz boyunca yağmur pek yağmaz.

Rüzgarlar, kuzeydoğu ve güneybatıdan hafif olarak (yaz aylarında da) eserler.

Hava, yılın 100 günü güneşli, 185 günü parçalı bulutlu, 80 günü de kapalı ve yağışlıdır.

Ekonomi

Başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, şeker pancarı, fiğ, baklagillerdir. Başlıca sanayi ürünleri; çeşitli makineler, çimento, şeker, un, makarna, madeni eşya, taşıt araçları, dokuma, askeri donanım ve süt ürünleridir.

Yeraltı zenginlikleri; bakır, demir, kurşun, manganez, vofram, mermer, çinko, ponza, tuz, bitümlü şist, kömür, manyezit, kil, jips ve diyamonittir.

Otobus.org ile Ankara Karabük Otobüs Bileti alımlarınızı onlarca firma arasından bakarak yapabilirsiniz.