Ankara Kırıkkale Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Ankara Kırıkkale Otobüs Bileti

Ankara Kırıkkale Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Ankara’dan Kırıkkale’ye Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Aslanhane Camii: Kale’nin kuzeyinde Koyunpazarı yöresindedir. Ankara camilerinin en büyüğüdür. Ahi ulularından Şerafeddin yaptırmıştır. Bu camin karşısındaki duvarda Ankara’nın antik çağma ait çok değerli bir yazıt ve aslan kabartmaları vardır ve cami adını bundan almıştır.

Alaeddin Camii: Samanpazarı’ndan Ulus’a giden Yeni Anafartalar Caddesi üzerindedir. XII. yüzyılda Selçuk Sultanlarından Mesut yaptırmıştır.

Yeni Cami: Cami ve türbe, Mimar Sinan’ın Ankara’daki tek yapıtıdır. Ulucanlar Caddesi üstündedir.

Ahi Elvan Camii: İç Kale’ye çıkarken, yol üstündedir ve plan bakımından Aslanhane’den küçüktür. XIV. yüzyıldan kalma, Ahi dönemi yapısıdır. Ankara’daki ahşap yapıtların en güzellerindendir.

Zincirli Camii: XVII. yüzyılda yapılmıştır. Nakkaş Mustafa okulunun en ilginç yapıtıdır ve Ulus çevresindedir.

Karacabey Camii: Hem planı, hem de yaptırıcısının önemi bakımından ilginçtir. XV. yüzyıl ürünüdür. Taç kapısı çok güzeldir. Yanında yaptıranın türbesi kubbeli olup, Hamamönü’nde çifte hamamı da vardır.

Hacı Musa Camii: XV. yüzyıl ortalarında yapılmıştır. Son Ahi yapıtlarındandır.

Kurşunlu Camii: Klasik Osmanlı dönemindendir. XVII. yüzyıl ürünüdür.

Sitemiz üzerinden Ankara Kırıkkale Otobüs Bileti alımı yaparak paranızı sokağa atmamış olursunuz!

Maltepe Camii: Cumhuriyet dönemi ürünü ve klasik Osmanlı biçimidir.

Hitit Arkeoloji Müzesi: Atpazarı’ndan aşağıda ve Kale duvarlar dışındadır. Fatih dönemine kadar iner. Yapı, kentin eski bedestenidir. Döneminin en büyük mimarının yapıtı olan bu yapı, bir yangınla harap olmuştur. Son dönemde restore edilmiş, değerli Hitit koleksiyonları sergilenmeye başlanmıştır. Ayrıca Prehistorik dönem, Urartu, Frig, Gordion buluntuları da müzede yer almaktadır.

Gordion (Yassı Hüyük): Polatlı ilçesinden Yassı Hüyük köyüne gidildiğinde Sakarya kıyılarında, Frigyalıların başkenti Gordion yıkıntıları görülebilir. Kral Midas’ın mezarı da buradadır.

Gâvur Kalesi: Ankara ’nın 60 kilometre güneybatısındadır. Hitit dönemine ait kalıntılardır.

Atatürk’ün Evi: Çankaya’da, Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün bahçesindedir.

Zafer Anıtı: Ulus Meydanı’ndadır. Kurtuluş Savaşı kahramanlarına adanmıştır. Yapım yılı, 1927’dir.

Anıt Kabir: Bahçelievler’in hemen arkasında, Rasattepe denilen bölgededir. Tandoğan Meydanı’ndan asfalt bir yolla çıkılır. Atatürk’ün mozolesi olan Anıt Kabir, dokuz yılda tamamlanmıştır. Atatürk, Şeref Salonu’nda bulunan 42 ton ağırlığındaki yekpare bir mermer lahidin altındaki toprakta yatmaktadır. Cumhuriyet döneminin en görkemli yapıtlarından biridir. Atatürk’ün eşyalarına ait bir müze bölümü de vardır.

Otobus.Org’a girerek onlarca firma arasından en ucuz Ankara Kırıkkale Otobüs Bileti alımını yapabilirsiniz!