Antalya İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Antalya İstanbul Otobüs Bileti

Antalya İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Antalya’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Kesik Minare: Bu yapıta Cumain Camii ve Ulu Camii de denilir. M.S. V. yüzyılda yapılmış bir bazilikadır. Sonradan camiye dönüştürülmüş, Korkut Camii (Camii Kebir) adını almıştır. Yapı, Hıristiyan sanatının dünyaca ünlü yapıtları arasındadır.

Pergola Parkı: Hıdırlık antik kulesi yanından başlar. Türkiye’nin en güzel doğa görünümüne sahip, çok bakımlı bir parktır.

Selçuk Kervansarayları: Atara Han: Alanya – Konya yolu üzerindedir. 1231’de I. Alaeddin Keykubad yaptırmıştır.

Alara Kulesi: Yapılışı bakımından hiçbir kaleye benzemeyen ve içinde tünel gibi oyulmuş merdiveni bulunan kalede bir de Selçuk hamamı bulunmaktadır.

Şarapsı Hanı: İnce, uzun planlı bir handır; II. Gıyaseddin Keyhusrev döneminde yapılmıştır. Kuzey kapısı çok gösterişlidir.

Kırkgöz Han: Bir büyük salon ve 14 odadan oluşmaktadır.

Evdir Han: İzzeddin Keykavus tarafından yaptırılmıştır.

Termesos (Güllük): Antalya’nın 30 kilometre doğusundadır. Tapınaklar, Aimasium, tiyatro, agora ve diğer kalıntılar hayranlıkla seyredilebilir.

Side: Antalya’ya 80 kilometre uzaklıktadır. Bir liman kenti olarak gelişen Side’nin M.Ö. VII-VIII. yüzyıllarda kurulduğu sanılmaktadır. Düzenli suyolları ve tiyatrosu bugün de ayaktadır.

Ksantos: Antalya ve Muğla’yı ayıran Esen Çayı’nın alt yatağındaki Lidya’nın başkentlerinden Ksantos’a Fethiye’den gidilmektedir. Surlarla çevrili kentin tiyatro ile Harpiler Anıtı görülmeye değerdir. Anıt 5 metre yükseklikte yekpare bir taşla bunun üzerinde yer almış bir mezar odasından oluşmaktadır.

Aspendos (Belkıs): Antalya’ya uzaklığı 49 kilometredir. Büyük bir liman kenti kabul edilen Aspendos’a dört yolla çıkılır. Güneydeki kapı, kentin asıl kapısıdır. Dünyanın en büyük açık hava tiyatrolarından biri olan Aspendos Tiyatrosu 20 bin kişi alır. Tiyatroyu yapan mimar Thedos’un oğlu Zenonfun adı, yapının ilk köşesinde yazılıdır.

Tiyatronun bir apartmana benzeyen sahnesi, Selçuklular döneminde bir saray olarak kullanılmış ve onarılmıştır. Tiyatronun kuzeyinde stadyum bulunmaktadır.

Demre (Myra): Demre bucağının merkezindeki kalenin 2500 yıllık geçmişi olduğu sanılmaktadır. Hıristiyan dünyasınca Noel Baba (Santa Claus) olarak bilmen Saint Nicholas’ın piskoposluk yaptığı kenttir. Bu nedenle de Noel Baba’nın yaşadığı yer olarak kabul edilir.

Perge (Murtuna): Antalya’nın 18 kilometre doğusundadır. Surları eski çağlardan kalmadır. Hıristiyanlık tarihinde önemli bir yeri vardır. Saint Paulus ilk vaazını burada vermiştir. Yunan. Roma ve Bizans yapıtlarıyla doludur.

Antalya’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları

Gürman Turizm
İsmail Ayaz
Metro Turizm
Kamil Koç
Kütahyalılar
Güney Akdeniz
Antalya Seyahat
Paklale
Varan
Pamukkale
Sakarya Vib Turizm
Ulusoy
Asya Tur
Antalya Kıraç Turizm
Hatay Jet Turizm