En Ucuz Antalya Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

En Ucuz Antalya Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri

En ucuz Antalya otobüs bileti fiyatları ve seferleri bilgilerini gör, tüm firmaları karşılaştır, bütçen için uygun olan bileti online olarak kolayca satın al!

Akdeniz Bölgesi’nde yer Antalya 1.001,318 kişilik nüfusa ve 20,815 km² yüzölçümüne sahiptir.

Antalya’ya hakim olan Akdeniz iklimi nedeniyle Akdeniz’deki bitki topluluklarını maki oluşturur. Antalya’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlıdır.

Antalya yurdun turizmde en gelişmiş ilidir. Turizmde gelişmiş olan şehir birçok turiste ev sahipliği yaparken ülkeye de yüksek derecede yabancı para girişini sağlamaktadır. Tarihi yapıtları ve tarihi kale içiyle tüm turistlerin ilgisini çeken önemli bir şehirdir. Ayrıca Türkiye’de büyük oranda göç alan illerden bir tanesidir.

Antalya Otobüs Biletleri

Sizlerde Otobus.org sitemizden Antalya’dan İzmir, Ankara, İstanbul gibi birçok ile otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Uygun iklim koşulları ve elverişli coğrafi yapısı nedeniyle Nisan ayından başlayarak kış aylarına kadar tüm yerli yabancı turistlerin ideal bir tatil yapmasına olanak sunan ve günün her saati canlı bir yapıya sahip olan turistik bir şehirdir. Milli parkları, ödüllü marinası, zengin tarihi kalıntılarıyla Akdeniz’in incisi olan Antalya, tatil merkezleri ve ilçeleri ile Türk turizminin en önemli noktasıdır.

Antalya, 1215 yıllarında Gautler de Montbellard’ın elinde olup, daha sonra l. Keyhüsrev tarafından ülke topraklarının içine alınmıştır. Selçuklu Devleti’nden sonra çeşitli medeniyetler tarafından yönetilmiş ve son olarak Osman Devleti topraklarına katılarak Osmanlı’nın egemenliği altında kalmıştır.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapması nedeniyle tüm tarihi dokularıyla, çeşitli kaleleriyle ve müzeleriyle turistlerin beğenisini toplamaktadır. Akdeniz’in incisi olan Antalya’nın tarihi müzelerinin yanı sıra Türkiye’de eşi benzeri görülmeyen plajları da vardır.

Düden Şelalesi’nin muhteşem görüntüsünü ve Antalya Falezleri’ni, Kale İçi’nden kalkan teknelere binerek izleyebilirsiniz. Antalya Müzesi ödül almış bir müze olup, içinde sergilenen eserler herkesin beğeneceği zenginliklere sahiptir. Kentte bulunan diğer müzeler ise size Antalya’nın tarihi hakkındaki kalıntıları ve birçok eseri görmenize, bilgi edinmezine olanak sağlayacaktır.