En Ucuz Artvin Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

En Ucuz Artvin Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri

En ucuz Artvin otobüs bileti fiyatları ve seferleri bilgilerini gör, tüm firmaları karşılaştır, bütçen için uygun olan bileti online olarak kolayca satın al!

Artvin, ülkenin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Gürcistan’la komşuluk yapan Artvin şehri merkezi bir şehirdir. Bu şehirde Gürcüler ve Kıpçak Türkleri nüfusun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Artvin’in iklimi bölgelerine göre çeşitli farklılıklar göstermektedir. Genellikle bölgenin her yerinde bol yağış görülmekte olup, kış ayları ılık geçmektedir. Arazi yapısı engebeli olup, ormanlık alanlarla kaplıdır. Artvin en iyi ekosistemi olan şehirdir.

Zengin ormanlara sahip olan Artvin, krater gölleri yeşil yayları, karagülleri, fauna ve flora zenginliği, tarihi kale, kilise ve kemer köprüleriyle geleneksel mimarı yapıtlarının içinde bulunduğu bir şehirdir. Ayrıca festivallerin de düzenlendiği bu şehir turizm için geniş gezi sahasına sahip önemli bir şehrimizdir.

Tarihçe

Osmanlı Dönemi’nde Livane, yerel olarak da Artavani olarak bilinmektedir. Artvin, tarihi Batum – Kars yolu üzerinde yer almaktadır. Bir Orta Çağ şehridir. Ayrıca 1944’te Kılıç Kökten tarafından yapılan kazılarda Artvin çevresinde M.Ö. 3500 – 2200 yıllarına ait Erken Trans – Kafkasya kültürüne benzeyen izler bulunmuştur. 1877 – 1878 arasında Osmanlı ile Rusya arasında yapılan savaşta Rus Çarlığı’na geçen Artvin, 27 Şubat 1921 yılında Türkiye topraklarının sınırları içine katılmıştır.

Gezilecek Yerler

Artvin iklim koşulları ve doğasıyla genellikle doğal ortamlara hakimdir. Gezi parklarıyla, yeşil alanlarıyla insanları sıklıkla vakit geçirmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Artvin’in temiz hava ve doğası bile gezmek için yeterlidir.

Barhal Kalesi, Sahara ve Hatilla Milli Parkı, Artvin Karagöl, Arduç Kalesi ve Cehennem Dersi Kanyonu muhakkak ziyaret edilmesi gereken yeşilliklerin arasında saklanmış tarihi alanlardır. Sizde bu tarihi alanları, doğanın tüm güzellikleriyle birleşmiş yeşilliklerini ve temiz havayı yaşamak isterseniz sitemizden giriş yaparak bütçenize uygun ucuz otobüs bileti alarak Artvin’e seyahate çıkabilirsiniz.

Ne Alınır?

Boğa güreşleriyle meşhur olan Artvin çarşılarında üzerinde boğa figürlerini barındıran hediyelik eşyalar, dal kabuğundan örülen hediyelik eşyalar ve topraktan yapılmış el sanatları ürünlerini alabilirsiniz. Bakır çeşitleri ve kilim çeşitleri de Artvin çarşılarında dolaşırken karşılaşabileceğiniz yöresel ürünlerdir.