Balıkesir İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Balıkesir İstanbul Otobüs Bileti

Balıkesir İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Balıkesir’den İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

İstanbul çeşitli ekonomi kolları bakımından Türkiye’nin en canlı şehridir. İstanbul’a çevresinden ve Türkiye’nin en uzak köşelerinden her gün sayısız kasaplık hayvan gelir ve Harcanır. Tonlarla yiyecek sebze gelir, tükenir. Yine tonlarla meyve gelir, satılır. İstanbul Türkiye’nin bu bakımdan en çok tüketen, harcayan şehridir.

Sebze, meyve, balık halleri, mezbahalar, her gün dolar, boşalırlar. Trenler, vapurlar, mavna ve motorlar, kamyonlar, arabalar İstanbul’a durmadan yiyecek taşırlar.

Buna karşılık İstanbul, Türkiye’nin dış pazarlardan ithal etmekte başta gelen şehridir. Limandaki gemiler durmadan İstanbul’a eşya, makine, giyecek, ilaç, yapılmış madde getirirler. Gemilerden boşalan bu maddeler birkaç gün sonra Anadolu’nun çeşitli yerlerinde alıcı bulurlar. Yine tren, vapur veya kamyonlara yüklenip dışarıya gönderilir. Böylece İstanbul bir ticaret şehridir. Gelen mallar, kısa bir zaman sonra tekrar başka yönlere yola çıkarak asıl yerlerine gönderimler.

İstanbul’un liman, istasyon ve durakları çok canlı bir hayat yaşarlar. Bir taraftan kamyonlara eşya yüklenirken, bir taraftan da eşya indirilir.

Sirkeci ve Salıpazarı semtleri, bütün ambar, depo antrepoların bulunduğu, yerdir.

Bu semtte kamyon, araba, kamyonetten geçilmez. Sirkeci ve Tophane rıhtımları eşya yükleyen veya boşaltan gemilerin yanaştığı önemli iskelelerdir. Buradaki ambarlardan eşya alan kamyonlar, araba vapurlarıyla Anadolu yakasına geçer, oradan yollarına devam ederler.

Beyoğlu yakasında Kabataş iskelesi araba vapurlarının- yanaştığı iskeledir. Burada yüklenmiş kamyonların Anadolu yakasına geçmek için sıra beklediği görülür. Dolu giden kamyonlar yiyecek yüklü olarak, yine dönerler.

İstanbul’da 15.000’i aşkın tüccar ve şirket vardır. İstanbul aynı zamanda bankaların toplandığı bir şehirdir. En büyük iş gören firmalar burada toplanmıştır. Hemen her bankanın merkezi veya çok sayıda şubeleri İstanbul’dadır.

Balıkesir’den İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları

Otobüs Firmaları Telefon Numaraları
Kamil Koç 0 224 261 50 00-224 25 11
Nilüfer Turizm 0224 267 21 90 / 91 / 92
Hakiki Koç 0232
Varan 0212 551 50 00