Bitlis İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Bitlis İstanbul Otobüs Bileti

Bitlis İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Bitlis’ten İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

İstanbul ulaşım bakımından dünyanın en elverişli yerindedir. Zaten İstanbul’un özel önemi, bu yerinin uygunluğundan ileri gelmektedir. Denilebilir ki, İstanbul, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan bir köprü gibidir.

Avrupa – Asya demiryolu İstanbul’dan geçer. Karadeniz’deki gemiler Akdeniz’e ve dış denizlere, İstanbul boğazından geçerek giderler.

Karadeniz kıyıları liman ve iskelelerine, Marmara denizi iskeleleriyle Akdeniz liman ye iskelelerine İstanbul’dan sürekli vapur seferleri yapılır. Yine gerek Sirkeci istasyonundan Avrupa’ya, gerekse Haydarpaşa istasyonundan yurdumuzun her tarafına günün her saatinde trenler kalkar ve buralardan trenler gelir. Bu bakımdan İstanbul’un ticaret hayatı çok canlıdır. Çarşı ve pazarları, iskele ve limanları, istasyon ve durakları her zaman bir canlılık içindedir. Şehrin caddelerinde, taşıtların kuyruk yaptığı, insanların bir sel gibi aktığı görülür.

İstanbul’un eğlence hayatı da yurdumuzun hiç bir tarafına benzemez. Burada hayat bütün yurt köşelerinden daha canlı ve neşelidir. Eğlenmek için İstanbul’a gelen vatandaşlar pek çoktur. Bu yüzden İstanbul’un eğlence yerleri de boldur. Sinemaları, tiyatro ve gazinoları, bahçe ve parkları, mesire yerleri, stadyumları, spor sarayı, büyük otelleri, açık hava tiyatroları çok gezgin çeker. Yaz aylarında açılan plajlar da ayrı bir özellik taşır. İstanbul’un her köşesinde insan kendine, eğlenecek, dinlenecek bir yer bulur.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK LİMANI : İSTANBUL LİMANI

İstanbul limanı : Dış liman, Galata limanı, İç liman olmak üzere üç bölüme ayrılır. Bu liman, Türkiye limanları içinde giriş – çıkış çalışmaları bakımından en çok gemi kabul eden ve her gün birçok yabancı gemisinin de durmadan geçip gittiği en büyük limandır, işlek bir denizyolu üzerinde olduğu için çok gemi uğrar. Türkiye’nin de en İşlek, en uğrak bir yerindedir. Endüstrisi çok gelişmiştir. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan yol üzerindedir.

Dış liman : Sarayburnu ile Kabataş iskelesini birleştiren çizginin dışında kalan kısmına denir.

Galata limanı : Sarayburnu – Kabataş çizgisini doğu sınırı olarak alırsak, Galata köprüsüne kadar olan kısmına denir.

İç liman ise Galata köprüsünden sonra Kağıthane’ye dek uzanan Haliç kısmını içine alır. En önemli bölümü Galata limanı adını alan bölümdür.

Bu bölümde son yıllarda Türkiye’nin en büyük antrepoları, Salıpazarı adı verilen yerde, Tophane kısmına kurulmuştur. Yabancı gemiler bu Salıpazarı kıyılarına yanaşır. Buraya Tophane denir.

Salıpazarı rıhtımına 6 tanesi 3 tonluk, 2 tanesi 5 tonluk olmak üzere 8 tane büyük vinç yerleştirilmiştir.

Ayrıca İstanbul’un Haydarpaşa limanı adını taşıyan bir de Asya kıtası kıyılarında büyük limanı daha vardır. Haydarpaşa limanı ayrıca büyük dalgakıranla kuşatılarak dalgalara karşı korunmuştur. Bu limanın da indirme – bindirme kuruludan büyük ve moderndir.

Bitlis İstanbul otobüs bileti alımlarınızı www.otobus.org üzerinden yapabilirsiniz!