Edirne İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Edirne İstanbul Otobüs Bileti

Edirne İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Edirne’den İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Yurdumuz Türkiye doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile bir turistik bölgedir. Özellikle Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarımız turistlerin akınına uğramaktadır. Yurdumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizmin gelişmesi için çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla kurulmuş tatil köyleri, oteller, moteller, pansiyonlar, yat limanları, plaj ve çeşitli turistik tesisler mevcuttur. Temiz, bakımlı, hiç bir ülkede bulunmayan tarihi eser ve müzelerimiz vardır. Bunları içte ve dışta tanıtmak, korumak ve temiz saklamak hepimizin milli görevidir.

İlimiz İstanbul başta olmak üzere bölgemiz Marmara, turizmin geliştiği bir yerdir. Bölgemiz, denizleri, plajları, güneşi, tarihi eser ve kalıntıları yönünden bir turist cennetidir. İstanbul doğal güzellikleri yanında tarihsel yapıları ile dünyanın en ilgi çekici şehirlerinden biridir. İç ve dış turizm hacmi yüksek olan kentte, özellikle Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Kariye Müzesi yabancı turistlerin en fazla gezdikleri yerlerdir. Camiler kenti İstanbul’daki Sultanahmet, Süleymaniye camileri birçok saray, çeşme, türbe, hamam ve benzeri tarihsel yapıların turistik önemi vardır. Turizm, yurdumuzun kalkınmasında büyük bir gelir kaynağıdır. Turistik değerlerini koruyan, geliştiren ve çoğaltan ülkeler kısa zamanda ulusça kalkınırlar. Turistin aradığı temizlik, ucuzluk ve yakın ilgidir. Bunları sağladığımız, temiz ve ucuz turistik tesisleri çoğalttığımız zaman, ülkemize daha fazla turist gelecektir. Buna bağlı olarak ülkemize daha çok döviz girecektir. Bizde dışarıdan dövizle aldığımız petrol ve öteki sanayi mallarını almakta güçlük çekmeyeceğiz. Turistlere karşı güler yüzlü, tatlı sözlü iyi davranışlar içinde olmalıyız. Ülkemizi ve milletimizi onlara çok iyi tanıtmalıyız. Ülkemiz’in milli kalkınması turizmin gelişmesi ile sağlanacaktır.

Edirne’den İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları

Otobüs Firmaları Telefon Numaraları
Edirne Birlik 0284 226 00 23
Lüks Edirne Express 0284 226 01 10
Ulusoy 0212 696 96 00
Ece Turizm 0284 225 32 11 / 12
Metro Turizm 0212 319 28 00 – 658 32 32