En Ucuz Hatay Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

En Ucuz Hatay Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri

En ucuz Hatay otobüs bileti fiyatları ve seferleri bilgilerini gör, tüm firmaları karşılaştır, bütçen için uygun olan bileti online olarak kolayca satın al!

Yaklaşık olarak 2300 yıllık büyük bir geçmişe sahip olan Hatay inanç turizmi antik kentleri ve yayla potansiyeline sahiptir. İklim koşulları bakımından yazın sıcak ve kuraktır tatil yapmak için tercih edilecek güzel şehirlerimizdendir. Çok fazla gezilecek yerlere sahip olan Hatay ilimizin İskenderun ilçesi sarayları köprüleri camileri yalnızca bunlardan birkaçıdır.Hatay iline önemli bir inanç turizmi hâkimdir.

Dünyanın ilk kilisesi olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi bulunmaktadır. Hıristiyanlık tarihinde de önemli yere sahiptir. St. Simon Stylite Manastırı Yayladağı Barleam Manastırı ve Kel dağı Barleam Manastırı gibi birçok manastıra sahiptir. Ayrıca Habib Neccar Cami Şeyh Ahmet Kuseyri Cami ve Türbesi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi Payas Sokullu Külliyesi ve Ulu Cami görülmeye değerdir. Demirkapı suru demir köprü Dana Ahmetli köprüsü Koz kalesi Çin kalesi Bakras kalesi Payas Kalesi Darbısak kalesi gibi birçok tarihi mekânlara sahiptir. Çünkü Hatay ilimiz tarih boyunca birçok medeniyete kapılarını açmış ve o medeniyetlerden izler taşımaktadır. Sadece camileri türbeleri kiliseleri değil hamları hamamlarıyla da bir numaralı şehirlerimiz arasındadır. Yaklaşan yaz ayıyla birlikte tatil planları yapıyorsanız eğer Hatay’ı planlarınızın arasına almadan geçmeyin derim. Çünkü ölmeden önce görmeniz gerekenler listesine Hatay ilini eklemeniz gereklidir. Hatay’ gittiğinizde tabi ki de müzeleri görmeden de geçmeyin. Özellikle Hatay Arkeoloji Müzesi; Mozaik koleksiyonu zenginliği bakımından dünyada ikinci sırada yer alır. Harbiye Antakya İskenderun’da yapılan kazılarda birçok süs eşyası heykeller mezarlar sergilenen eserlerdendir. Ayrıca öreyenlerini de unutmamak gerekir. Harbiye Titus Kaya tüneli Ceylanlı İmma Su kanalları gibi yerlerine görmeden gitmemek gerekir. Bir de Hatay ilinin kendine has yemeklerini unutmamamız ve mutlaka tadına bakmamız kaçırmamız gereken lezzetlerdendir. O zaman tek yapmanız gereken şey Hatay iline bir otobüs bileti almak hem tatilinizin keyfini çıkarmak hem de tarihiniz hakkında bilgi sahibi olmak…

Hatay Otobüs Seferleri

Hatay otobüs bileti Fiyatları Hepimizin bu kış döneminin yoğunluğundan çalışma hayatının stresinde yorulduk ve artık bünyelerimiz dinlenme ihtiyacı duyuyor. Havalar ısınmaya başladığından beri de birçoğumuzun kafasında seyahat planları oluşmaya başlamıştır. Bu nedenle eğerde İstanbul gibi büyük bir şehirde oturuyorsanız şehrin kalabalığından da sıkıldıysanız size tavsiyem bir firmaya gidip Hatay otobüs bileti almanız. Ayrıca tek tek firmaları dolaşmak zorunda değilsiniz. İnternete girerek tüm firmaların fiyat listesine bakabilir ve bütçenize en uygun bileti alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken planınıza karar vermek. Hatay iline gitmek sadece bir otobüs bileti kadar uzağınızda… Hatay otobüs biletinizle başından beri bahsettiğim Hatay’ a özgü güzellikleri görebilir enfes yiyecekler tadabilirsiniz. Hanları sarayları köprüleri büyük medeniyetlerin geçmişini tarihimizi öğrenebilir ve hem kendinizi geliştirmenin hem de tatilinizin tadını gönül rahatlığıyla çıkarabilirsiniz. Hadi her şey sizin elinizde tek yapmanız gereken karar vermek ve uygulamak.Urfa Antep Maraş Adana Hatay otobüs bileti en çok satılanlar dır.

Hatay otobüs firmaları

Hataya giden otobüs firmaları arasında : Hastur, Kontur,Metro ,Varan Turizm ve Ulusoy Turizm vardır.

Hatay otobüs bileti fiyatları

Ankara : 55-75 TL
İstanbul : 90-120 TL
İzmir : 80-111 TL
Adana :  45 TL
Mersin : 50 TL
Antalya : 70 TL
Mardin : 45 TL
Diyarbakır : 55 TL