İstanbul Adana Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

İstanbul Adana Otobüs Bileti

İstanbul Adana Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! İstanbul’dan Adana’ya Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Adana ili, Güney Anadolu bölgesinde Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin beslediği münbit bir arazi üzerinde kurulmuştur. Türkiye’nin sanayi ve ziraat merkezlerinden biridir. Bölgenin başlıca mahsulleri pamuk ve narenciye, en önemli endüstrisi dokumacılıktır.

Denizden 40 Km. içerde kurulmuş olan Adana şehrinin ilk çağlara ait tarihi hakkında fazla bilgimiz yoktur. Efsanelere göre yedi büyük yıldızdan biri olein Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş ve sonuncusunun adını almıştır.

Kadirli ilçesi yakınındaki Karatepe’de yapılan kazılarda bölgenin, Hititler devrinde yerleşme yeri olduğu ortaya çıkarılmıştır. M. Ö. 715 tarihinde Asurluların eline geçmiş, VI.nci yüzyıl ortalarında Pers Krallığına katılmış, Büyük İskender tarafından Seleukides Krallığına dahil edilmiş, Romalılar devrinde gelişmiş, Bizanslılar devrinde Rum – Arap mücadelelerine sahne olmuştur. XII.nci yüzyılda Konya Selçuklularının eline geçen bölge, bir aralık Anadolu’da kurulmuş olan Ramazanoğulları devletinin idaresi altına girmiş, 1515’de Yavuz Sultan Selim tarafından zapt edilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır.

İstanbul’dan Adana’ya Giden Otobüs Firmaları

Tatlıses Turizm
Lüks Adana Seyahat
Metro Turizm
Öz Habur Tur
Öz Urfa İtimat
Kahta Petrol
Star Diyarbakır
Lider Adana
Yeni Adana Seyahat
Varan
Ulusoy
Ben Turizm
Adıyaman Ünal
Asya Tur