İstanbul Kilis Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

İstanbul Kilis Otobüs Bileti

İstanbul Kilis Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! İstanbul’dan Kilis’e Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Tekirdağ, Marmara’nın kuzey batı kıyısında güzel bir şehir ve işlek bir iskeledir. Bu ilde çiftçilik yapıldığı gibi şarapçılık da çok ileri gitmiştir.

Şehrin ve ona bağlı ilçelerin zengin bir mazisi vardır. Eski devirlerde Bisantha ismini taşıyan Tekirdağ bilahare Radestos (Radostos) adını almış, Trakya Kralı Pezos’un idare merkezi sıralarda Tekfur dağı ismiyle anılmağa başlanmıştır.

Bölgenin ilk sakinlerinin Traklar olduğu söylenilmektedir. Bizanslılar devrinde önem kazanmıştır. Tekirdağ bölgesi Osmanlılar tarafından Sultan Murat Hüdavendigar zamanında fethedilmiştir. Osmanlılar devrinde Tekirdağ’ın önemi azalmamıştır.

Osmanlı Sultanlarından II. Beyazıt ve Yavuz Sultan Selim buraya bağlı Çorlu’da ölmüşlerdir. Tekirdağ, büyük vatan şairi Namık Kemal’in de doğum yeridir.

ŞEHİRDE TARİHİ YERLER:

1) Rüstem Paşa Camii – XVI. yüzyılda Mimar Sinan tarafından yapılmıştır.

2) Bedesten – Mimar Sinan’ın eseridir. Kanuni’nin damadı Sadrazam Rüstem Paşa tarafından yaptırılmış ve sonradan restore edilmiştir.

3) Prens Rakoczy’nin Evi – Macar tarihinin tanınmış bir siması olan Prens, Türkiye’ye iltica ettikten sonra 18 yılını Tekirdağ’da geçirmiş, 1734’te burada ölmüştür. Evi restore edilerek müze haline getirilmiştir.

4) Namık Kemal Anıtı – İttihatçılar tarafından şairin adına dikilmiş bir anıtla, 1949’da yaptırılmış mermer bir heykeli vardır.

CİVARDA TARİHİ YERLER:

1) Çorlu – Bizanslılar zamanında Syrollum adıyla anılan müstahkem bir mevki idi. 1357’de Süleyman Paşa tarafından zapt edilmiştir. Fatih Sultan Mehmet ve Kanunî Sultan Süleyman’ın camileri görülebilir. Roma devrinden kalma köprü kalıntısı vardır. Adriyatik sahillerini Boğaziçine bağlayan meşhur Roma yolu “Via Egnatia” buradan geçer.

2) Malkara – Fatih Devrinin ünlü komutanlarından Turhan oğlu Ömer Beyin Camii ve türbesi görülebilir. İstanbul Kilis Otobüs Bileti alarak Malkara’ya geçebilirsiniz!

3) Hayrabolu – II. Beyazıt’ın damadı Hasan Beyin camii, Kanuni’nin sadrazamının adına yapılmıştır.

4) Ereğli (Perimthos) – Yer yer eski kale duvarlarının yıkıntıları görülmektedir.

5) Saray’da bulunan küçük ve pek şirin Ayazpaşa Camii, Kanuni’nin Sadrazamının adına yapılmıştır.

GEZİLECEK YERLER:

1) Ereğli – Plajları dolayısıyla yazın revaçta olan bir gezi yeridir.

2) Murefte – Çevresinin tabii güzelliği, başta üzüm olmak üzere meyveciliği ve bilhassa şarapçılığı bakımından görülmeğe değer. Burada pek çeşitli ve kaliteli şarap yapılır.

Metro Turizm biletleri satan Otobus.Org ile İstanbul Kilis Otobüs Bileti alımınızı hızlıca yapabilirsiniz!