İstanbul'dan Adana'ya Giden Otobüs Firmaları - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

İstanbul’dan Adana’ya Giden Otobüs Firmaları

İstanbul’dan Adana’ya Giden Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Bilet Fiyatları; İstanbul Adana Otobüs Bileti Arama Motoru İle Bir Tık Kadar Yakın!

Çukurova’nın ortacında Seyhan nehrinin iki yanına kurulmuş olan Adana il olarak 17,253 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır.

Adana’nın turistik değeri bir taraftan sıcak Akdeniz’e çok yakın olmasından, öte yandan bu sıcak iklim bölgesinde serin bir sığınak halindeki Toroslardan gelmektedir. Ayrıca şehir içindeki Atatürk parkı Türkiye’de mevcut şehir parklarının en büyüklerinden ve bakımlılarından biridir. ADANA, Türkiye’nin en zengin illerinden biridir. Bu zenginliğin iki kaynağı pamukçuluk ve narenciyedir, Pamukçuluğun teşvik ettiği dokuma sanayii de ilin başlıca sınai varlığını teşkil etmektedir. Hayvan besiciliği de şehrin ekonomisinde önemli yer tutmaktadır. Buğdaydan başka meyvecilik, bakliyat, turunçgiller üretimi ve turfanda sebze önemli faaliyet alanlarını teşkil etmektedir.

SEYHAN ve Ceyhan nehirlerinin akış hızlarından faydalanılarak inşa edilmiş Seyhan Barajı yüksek miktarda elektrik üretir.
ADANA’NIN tarihi M.Ö. 15. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bir zamanlar Etilerle elinde bulunan şehir daha sonraları birçok istilaya uğramış. En sonunda Osmanlıların mülküne katılmıştır.

Adana ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra şimdi sıra konumuzun asıl vermek istediği bilgilere geldi.

İstanbul’dan Adana’ya Giden Otobüs Firmaları

Tatlıses Turizm
Lüks Adana Seyahat
Metro Turizm
Öz Habur Tur
Öz Urfa İtimat
Kahta Petrol
Star Diyarbakır
Lider Adana
Yeni Adana Seyahat
Varan
Ulusoy
Ben Turizm
Adıyaman Ünal
Asya Tur