Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

İzmir Otobüs Bileti

İzmir otobüs bileti alırken tüm otobüs firmaları, otobüs seferleri ve en ucuz online bilet fiyatları burada!

Hey gidi İzmir… Dünya üzerinde güneşin battığı en güzel yerlerden birisi dersek inanın abartmış olmayız. Bize hak vermeniz için bu manzarayı sadece 1 kere yaşamanız yeterlidir. Yüzyıllar boyunca onlarca medeniyete ev sahipliği yapmasının yanı sıra her asırda ticaretin göz bebeği olmuş bir ilden bahsediyoruz. Türkiye’nin en güzel kızlarının bulunduğu şehir diyerek de hakkını veriyoruz. Körfez, rüzgar, kum, deniş ve güneş… Bu dünyalar güzeli kente gitmeniz için yukarıdaki bilet arama bölümünü kullanarak İzmir otobüs bileti almanız yeterlidir. Yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinin bütün aylarında İzmir otobüs bileti bulabileceğiniz onlarca İzmir otobüs firması bulunmaktadır.

İzmir’e gittiniz ve ne yapsak diye düşünüyorsanız size nacizane tavsiyelerimizi sunalım. Öncelikle gün batımı izlemek için sabırsızlanıyorsanız hemen Alsancak’a geçin. Burada hem gün batımını izleyebilir hem de kordonda bulunan mekanlarda oturarak Türk kahvenizin yanında nargilenizi içebilir ve biraz olsun seyahat yorgunluğunuzu üzerinizden atmış olursunuz. Her ay ve her gün bir çok otobüs seferinin düzenlendiği bu kentimize İzmir otobüs bileti alarak ulaşabilir ve bu gezi haritamızı sizde gerçekleştirebilirsiniz. Kordon’da kahvelerimizi yudumladıktan sonra Pasaport İskelesi’nden asırların tarihi çarşısı (İstanbul’daki Mısır Çarşısı benzeri) Kemeraltı’na giderek hem ekonomik fiyatlarla hem de binlerce seçenek arasından dilediğiniz ürünleri alabilirsiniz. Yemek konusuna sıra geldiğinde ise İzmir’e gelmiş her insanın sürekli bahsettiği meşhur kumrudan veya boyozdan alıp karnınızı doyurabilirsiniz. İzmir otobüs bileti almak konusunda hala düşünceliyseniz; bu şehre gittiğinizde saat başı kalkan vapurlar ile isterseniz Karşıyaka’ya isterseniz Bostanlı’ya giderek keyifli bir vapur sefasını da hatıralarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

İzmir otobüs bileti ile İzmir’e geldikten sonra eğer niyetiniz bu şehirde tatil yapmak ise sizleri dünyanın en güzel tatil yerlerinden birisi olan Çeşme’ye davet ediyoruz. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında serin suları ile size mükemmel bir deniz sunan Çeşme’de denizin rüzgarlı olması sebebiyle sık sık sörf yapan insanlara da rastlayabilirsiniz ve belki de bunlardan birisi de siz olursunuz. Her ne kadar ilk aşamada iyi şeyler yapamayacak olsanız bile ( tecrübe edindik J ) 1-2 tekrardan sonra tahtanın üzerinde 7-8 saniye kalma heyecanı bile anlatılamayacak türdendir. İzmir otobüs bileti sorgulaması yaptıktan sonra www.otobus.org adresinde istediğiniz bilgilere ulaşmanız diliyoruz. Çeşme’den sonra sıra geldi yine bir Çeşme beldesi olan Alaçatı’ya. İstanbul Ağva gibi şaheser yapıların içerisine kurulmuş olan butik otelde birer gece geçirmenizi tavsiye ederiz. Gece sizin için hiç bu kadar sakin ve huzurlu olmamıştır. Belde içerisindeki güzel kafelerin içerisinde sessiz ve huzurlu bir akşam yemeği ile günü noktalayabilirsiniz. Eğer daha atraksiyonlu bir gece arıyorsanız sizlere Ayayorgi Koyu’nda bulunan özel eğlence yerlerine gitmenizi öneriyoruz.

İzmir otobüs bileti alarak küçük ama çok şirin bir belde olan Foça’ya uğramayı unutmayın. Eski Foça ve Yeni Foça olarak ikiye ayrılan bu belde sessiz, sakin, huzur dolu bir yerdir. Burada 5 TL.’den ekmek arası balık ekmek yiyebilir veya biraz daha lüks restaurantlarda balık keyfinizi yapabilirsiniz. İzmir otogarında indikten sonra Foça’ya giden otobüsler sizi karşılıyor. Veya metro alternatifini kullanarak da bölgeye ulaşmanız mümkündür. Yüzlerce evin restore edilerek kullanıma açıldığı ve daha birçok evde restorasyonun hala sürdüğü Foça’da Eski Foça Komando Okulu’da bulunmaktadır. Deniz ile iç içe olan bu askeri alan belki de Türkiye’deki en güzel askeri yerlerden birisidir. Zaten geziniz esnasında sahilin birçok noktasında nöbet tutan askerlere rastlamanız yüksek ihtimaldir. Geziniz esnasında sağlı sollu dizilmiş yapıların rengarenk görüntüsü size çok şaşırtıcı gelebilir. İzmir otobüs bileti aldıktan sonra bu beldeyi de gezi haritanıza eklemeyi unutmayın. Balık dışında menemende yemek alternatiflerinizin arasında olsun. 3M1G isimli kahvaltı lokantası; özellikle menemen konusunda Türkiye’de isim yapmış yerlerdendir. 2 çay + 1 tabak menemen için 5 TL. ücret ödemeniz yeterli oluyor. Eğer burayı çok sevdiyseniz şirin butikler, balık lokantalarının hemen yanındaki Foça Devlet Hastanesi’nin arka tarafındadır. Foça ile ilgili son olarak şunu da ekleyeyim; buraya gelip de tekne turu yapmadım demeyin. İzmir otobüs bileti aldıktan sonra Seferihisar, Selçuk Efes, gibi yerlere uğramayı da bir kenara not etmenizde fayda var.

Şarap dendiğinde sadece Türkiye’de değil Dünya’da da akıllara ilk gelen yerler arasında Şirince bulunmaktadır. Yüzlerce çeşit şarap alternatifinin bulunduğu bu yerdeki inanılmaz rahatlatıcı koku, sizi planladığınızdan daha uzun bir süre burada tutabilir.

Bu şirin yerleri görmek için yapmanız gerekenler aslında çok basittir. Örneğin; Ucuz İstanbul İzmir otobüs bileti almak istiyorsunuz ve bunun için www.otobus.org sitesini tercih ettiniz. Bu tercihinizde yanılmayacağınızı garanti ediyoruz. Çünkü 75’den fazla otobüs firması gerek fiyat gerek saat gerekse otobüslerin özellikleri bakımından karşılaştırılıyor ve karşınıza listeleniyor. Bundan sonrası tamamen sizin kararınızdır. İstediğiniz otobüs firmasını seçip sanal otobüs içerisinden koltuğunuzu belirliyorsunuz ve ödeme bilgilerinizi girerek biletinizi satın almış oluyorsunuz.

İstanbul İzmir otobüs bileti alarak bu yolculuğu ortalama 8 saatlik bir sürede 770 kilometre yol giderek tamamlayabilirsiniz. Acentası olduğumuz onlarca firma bu iki şehir arasına her gün otobüs seferleri düzenlemektedir. Sizlerde bunlardan birisini seçerek 8 saatlik bir sürede huzurun, sakinliğin ve rahatlığın şehrine ulaşabilirsiniz.

Eğer İzmir’e değil de İzmir’den örneğin Bursa iline yolculuk yapacaksanız sizleri Anadolu Turizm, Pamukkale, Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Varan Turizm gibi onlarca otobüs firması bekliyor. Eğer Adana İzmir otobüs yolculuğu düşünüyorsanız da 60 TL.’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu iki şehir arasındaki mesafe çok olmasa bile benzin fiyatlarındaki artışlardan dolayı ne yazık ki firmalarda bilet fiyatlarına zam yapmak zorunda kalıyorlar.

Son olarak Otobus.Org’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz…