Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Karadeniz Bölgesi Otobüs Bileti

Karadeniz Bölgesi otobüs bileti; bu bölgemize giden tüm otobüs firmaları, ucuz bilet fiyatları ve otobüs seferleri buradadır. Kolayca satın alabilir, güzel Karadeniz’in tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye’nin fındık, tütün ve çay ambarı olan bu bölgenin tabii güzelliği ve bilhassa bol yağışın beslediği ormanlar, bölgeye ayrı bir güzellik katar.

Coğrafi Durum; dağlar kıyıya paralel, zaman zaman dik olarak ederler. Vadilerin çok az olduğu bölgede her zaman yeşil olan ormanlar vardır. Dağlar çok yüksek olmayan yaşlı sıradağlardır. En yüksekleri Ziganalardır. En çok dağlık olan kısım ise Artvin dolaylarıdır.

İklimi; doğu ve batıda ayrı tip iklimlere rastlanır. Yüksek dağlar vasıtası ile Balkanlardan gelen soğuk rüzgarların etkisinden kurtulan Batı Karadeniz’den yazları sıcak ve kurak, kışları ise genellikle soğuk ve yağışlı bir iklim göze çarpar. Her türlü Akdeniz ürünlerinin yetişmesine elverişlidir.

Sitemiz www.otobus.org ‘dan alacağınız 1 otobüs bileti sizi Karadeniz’in en güzel yaylalarına, en güzel manzaralarına götürecektir.

Tarım ve Endüstri; doğu kısımlarında mısır, fındık, çay belli başlı ürünleridir. Samsun ve dolayları tütünü ile tanınmıştır. Meyvecilik bütün bölgede yapılır. Zonguldak ve Ereğli’de kömür, Karabük’deki demir-çelik endüstrileri Türkiye demir-çelik ve kömür ihtiyacının büyük kısmını karşılar. Doğu Karadeniz’de ve bilhassa Rize’de çay fabrikaları vardır. Ayrıca Amasya’da, Turhal’da ve Kastamonu’da şeker fabrikaları, Çorum’da çimento fabrikası, Taşköprü’de kendir fabrikaları, Çatalağzı’nda elektrik santrali ve kereste fabrikaları bulunmaktadır.

Tarihi; son yıllarda yapılan araştırmaların sonucu olarak M.Ö. VIII. Yüzyılda Milas İmparatorluğu tarafından üç büyük sitenin bölgede kurulduğu ortaya çıkmıştır. Kastamonu dolaylarında aynı yüzyıl medeniyetine ait kalıntılar bulunmuştur. Trabzon ve Giresun şehirlerinin ilk kuruluşları da bu asırda olmuştur. XIII. Yüzyılda Kostantinopol’den kaçan Yunanları, Trabzon civarlarında bir Yunan-Bizans medeniyeti kurmuşlardır. Genovalılar ise Amasra’dan Trabzon’a kadar olan sahayı ellerine geçirmişlerdir. Fatih, İstanbul’u aldığında ise tüm Karadeniz toprakları Osmanlı’ya geçmiştir.

Otobus.org üzerinden hızlı ve güvenle alacağınız 1 Karadeniz otobüs bileti ile Trabzon, Samsun, Rize, Ordu gibi illere en ucuz fiyatlarla yolculuk edebilirsiniz.