Kars İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Kars İstanbul Otobüs Bileti

Kars İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Kars’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

İlimiz İstanbul’un nüfusu çok kalabalıktır. İlin her tarafında fabrika atölye ve çeşitli işyerleri vardır. Endüstri, kültür, sanat, ulaşım, ticaret çok gelişmiştir. Bir meslek edinme, iş bulma çalışma ve daha iyi yaşama umuduyla binlerce aile İstanbul’a göç etmektedir. Bu ilde yaşayan halkın çok çeşitli geçim kaynakları vardır. Geçim kaynaklarının önemlileri Endüstri, ticaret, balıkçılık, hayvancılık ve tarımdır.

ENDÜSTRİ: İstanbul büyük bir endüstri merkezidir. İlimizde besin, deri, dokuma endüstrisi başta gelir. Besin endüstrisi ilin her tarafına yayılmıştır. Deri fabrikaları Yedikule ve Kazlıçeşme semtlerindedir. Bunların Tuzla semtine taşınması çalışmaları yapılmaktadır. Tekel fabrikaları Maltepe’de, ilaç sanayi ise Levent semtinde yer almıştır. Kadıköy, Kartal ve Topkapı’da otomobil yapım fabrikaları vardır. Kartal ve Büyükçekmece’de çimento fabrikaları bulunur. Beykoz deri ve Kundura Fabrikası, Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası, Haliç, İstinye, Pendik ve Tuzla’da gemi yapım ve onarım tesisleri bulunur.

BALIKÇILIK: Balıkçılık ilimiz halkının önemli bir geçim kaynağıdır. Marmara denizi ile Karadeniz’in suları aynı değildir. Mevsimlere göre bu iki denizin sularında sıcaklık ve besin bakımından birbirinden farklıdır. Bu sebeple balıklar mevsimlerinde bu iki deniz arasında gidip gelirler. Kafileler halindeki balık göçleri İstanbul Boğazı ile Marmara Denizi’nde balıkçılığın gelişmesini sağlamıştır. Kumkapı’da bir balıkçı limanı vardır. Avlanan balıklar Et ve Balık Kurumu tarafından taze olarak saklanır ve değerlendirilir.

HAYVANCILIK: İlimizde hayvancılık pek gelişmemiştir. Merkezlere uzak semtlerde, köylerde az bir miktar hayvan beslenir. Köylerde ve merkezlere uzak yerlerde yer yer çiftlikler, Mandıralar ve tavukçuluk tesisleri vardır. Özellikle tavukçuluk ve sütçülük gelişmiştir.

TARIM: İlimizdeki verimli toprakların büyük bir bölümü yerleşme alanı olarak kullanılmaktadır. Ekili yerler ilimiz topraklarının % 18 ini kaplar. Çoğunlukla tahıl ekilir. Endüstri bitkilerinden şekerpancarı, Çatalca ve Silivri ilçelerinde yetiştirilir. Kartal ve Kadıköy ilçelerinde sebze, Yalova ilçesinde şeftali ve diğer meyveler yetişir.

Bölgemiz Marmara geniş bir alan kaplamaz. Yumuşak bir iklimi ve tarıma elverişli toprakları bulunur. Endüstri çok gelişmiştir. İnsanların kolay geçimlerini temin edecek imkanlara sahip bulunan bu bölgede nüfus yoğundur. Bölgemiz sınırları içinde Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ olmak üzere on ilimiz vardır.

Kars İstanbul Otobüs Bileti alımlarınızda Otobus.Org’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.