Kastamonu İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Kastamonu İstanbul Otobüs Bileti

Kastamonu İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Kastamonu’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Bölgemizde nüfus artışı hızlıdır. Ancak her yöresinde nüfus aynı yoğunlukta değildir. Kocaeli-Çatalca yarımadasının kuzey kesimi, Istranca dağları bölümü ile Ergene Ovası’nın güneyi Tekirdağ, Biga, Çanakkale ve Bilecik yörelerinde nüfus seyrektir. Buna karşın Adapazarı, Bursa, Balıkesir ovaları ile İzmit körfezi çevresi ve Kocaeli- Çatalca yarımadası güneyinde nüfus sıktır.

Bölgemizde buğday, patates, şeker pancarı, ayçiçeği, zeytin, tütün, yetiştirilir. İpek böceği beslenir. Balıkçılık önemli bir yer tutar. Halkın geçim kaynakları oldukça çeşitlidir. İstanbul. Kocaeli, Bursa, Sakarya, Balıkesir ve Edirne illerinde çeşitli sanayi tesisleri kurulmuştur. Bölgede linyit kömürü ve mermer ocakları vardır. Trakya’da Hamitabad Doğal gaz Tesisleri kurulmuş olup, petrol arama çalışmaları devam etmektedir. Susurluk havzasında bor mineralleri çıkarılır.

Marmara bölgesi pek önemli kara yolları, demir yolları, deniz yolları ve hava yollarına sahiptir. Bölgedeki şehirler önemli ticaret merkezleridir. Avrupa’dan gelen kara yolları, Edirne ilimizde birleşir. Tek yol olarak İstanbul’a ulaşır. Yurdumuzu Avrupa’ya bağlayan demir yolu da aynı şekilde uzanır. Anadolu yakası Haydarpaşa istasyonundan başlayan demir yolu yurdumuzun yer yöresine ulaşmaktadır Marmara bölgemizin şehirleri, kasaba ve köyleri kara yolu ile birbirine bağlıdır. İlleri ilçelere bağlayan tüm yollar asfalttır. Bölgemizdeki kara yolları hava ve deniz limanları ile demir yolu istasyonlarına bağlanmıştır. Bu yollar diğer bölgelerin yolları ile birleşmektedir. İstanbul limanı dünyanın sayılır limanlarından biridir. İstanbul limanından yurdumuz ve dünya limanlarına yolcu ve yük gemileri gider gelir. Bu bölgede Bandırma, Tekirdağ, Çanakkale, Mudanya gibi büyük limanlar vardır. Bölgemizin en önemli hava limanları İstanbul ve Bursa illerindedir. İstanbul- Yeşilköy – Atatürk Hava Limanı dünyanın en büyük hava limanlarından biridir. Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ve yurt içine uçak seferleri yapılmaktadır. İstanbul’dan çıkan hava, kara, deniz ve demiryolları; yüncümüzün en uzak yörelerine ulaşır ve buraları Avrupa’ya, Asya’ya, Afrika’ya bağlar. Ulaşım rahatlığı, dışarıya açılma kolaylığı, ülkemiz endüstrisinin önemli bölümünün bu bölgede bulunması bölgedeki alışverişi canlı tutmaktadır.

Kastamonu’dan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları

Otobüs Firmaları Telefon Numaraları
Kastamonu Özlem Seyahat 0212 658 06 13 658 06 14
Kastamonu Huzur 0366 215 49 49
Metro Turizm 0212 319 28 00 – 658 32 32
Aksakal Seyahat 0 366 811 43 27
Asya Tur 444 00 05