Kırklareli İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Kırklareli İstanbul Otobüs Bileti

Kırklareli İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Kırklareli’den İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Balkan Yarımadasının güney-doğu köşesini teşkil eden Trakya bölgesinde, Istranca dağlarının batıya bakan yamaçlarında bulunur. Kırklareli’nde her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında emtia ve hayvan panayırları kurulur. Civardaki bağları sayesinde şaraplarıyla şöhret bulmuştur.

Bölgenin ilk sakinlerinin Traklar olduğu söylenilmektedir. Şehrin Romalılar zamanında kurulmuş olması muhtemeldir. Bizanslılar devrinde önem kazanmıştır. Kırklareli bölgesi Osmanlılar tarafından Sultan Murat Hüdavendigar zamanında fethedilmiştir (1361), Türkler zamanında şehrin ilk adı Kırıkkilise idi.

ŞEHİRDE TARİHİ ESERLER:

1) Büyük Cami (Hızır Bey Camii) – 1407 tarihinde Hızır Bey tarafından yaptırılmıştır.

2) Kadı Camii – 159S yılında Emin Ali Çelebi tarafından inşa edilmiştir.

3) Kapan Camii – Kara İbrahim Beyin eseridir.

4) Paşa Camii ve Mescidi – 1622 yılında Güllabi Ahmet Paşa tarafından yaptırılmıştır.

5) Hamam – 1683 yılında Hüseyin Ağa tarafından yaptırılan bu hamamın yanında Arasta bulunmaktadır.

CİVARDA TARİHİ YERLER VE ESERLER:

1) Babaeski (Babayıatik) – Kırklareli’nin 36 Km. güneyindedir, Fatih Sultan Mehmet zamanında yapılmış bir mescit ile Kanuni Sultan Süleyman zamanında Cedit Ali Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmış bir cami, Mimar Kasım’ın yaptığı bir taş köprü vardır. Kırklareli İstanbul Otobüs Bileti alarak Babaeski yol güzergahı üzerinde inebilirsiniz!

2) Alpullu – Kırklareli’nin 86 Km. güneyindedir. Mimar Sinan’ın yaptığı bir köprü bulunmaktadır.

3) Lüleburgaz (Arcadiopolis) – Kırklareli’nin 61 Km. güneyindedir. Sokullu Mehmet Paşa’nın Mimar Sinan’a yaptırdığı Mehmet Paşa Camii, Çifte Hamam, Türbe, İmaret, Kervansaray, su yolları ve Taşköprü görülür.

4)j Vize – Kırklareli’nin güney doğusundadır. Başlıca eserler Bizans devrinden surlardır. Civarda höyükler bulunur.

5) Demirköy – – Kırklareli’nin doğusundadır. Başlıca eserler Bizanslılardan kalma bir kale yıkısıdır.

6) Pınarhisar – Kırklareli’nin güney doğusundadır. Başlıca eserler kale, su yolları, kilise (Bizans devri) ve türbe (Osmanlı devri) dir.

GEZİLECEK YERLER:

1) Dereköy – Dereköy dağları eteğinde şirin bir kasabadır.

2) Avcılık – Kırklareli’nde çok zengin av sahaları vardır. Çil, keklik, tavşan, bıldırcın avlanır. Av mevsimi 15 Şubatla 15 Temmuz arasındadır.

Kırklareli İstanbul Otobüs Bileti; sitemiz üzerinde Metro Turizm otobüs firması tarafından satılmaktadır. Güvenle alabilirsiniz!