Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Marmara Bölgesi Otobüs Bileti

Marmara Bölgesi otobüs bileti alırken 72 tane otobüs firmaları ve otobüs bileti fiyatları ile bütçeniz için en ekonomik online bileti seçebilirsiniz.

Denizlerinin en küçüğü ve en şirininden adını alan bölge Türkiye’nin Kuzey Batısında yer alır. Tabii güzellikleri, küçük adaları, ılık iklimi ile turistlerin büyük ilgisini çeker. Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir geçiş noktası olması tarih boyunca çeşitli olaylara sahne olmasına yol açmıştır.

Coğrafi Durum; tatlı, kıvrımlı, heybetli dağlarla çevrili bulunan Trakya ve Marmara, Tabiat Ana adlı büyük sanatkarın elinden çıkmış bir tabloyu andırır. Karadeniz boyunca uzayıp giden Istranca Dağlarının devamı bölgede bulunur. Tunca, Sakarya, Simav, Kemalpaşa, Marmara ve Trakya bölgesini sulayan başlıca akarsulardır. Sapanca, İznik, Ulubat ve Manyas gölleri tabii güzellikleri ile ün kazanmışlardır.

Sitemiz www.otobus.org adresindeki bilet arama bölümü ile sizlerde Marmara bölgesine 1 otobüs bileti alarak en uygun şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İklimi; kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları ılık ve az yağışlıdır. Bölgenin bazı kısımlarında iklimde değişmeler görülür.

Tarih ve Endüstri; Türkiye endüstrisinin büyük kısmı bu bölgede yer alır. Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul dolaylarındaki gelişmiş endüstri faaliyetleri dünya çapındadır. İzmit, bölgenin ikinci bir endüstri merkezidir. Türkiye’nin en işlek limanı olan İstanbul, ithalat ve ihracatın merkezidir. Kocaeli ve Adapazarı dolayları mısır, Sapanca kiraz, elma, şeker kamışı, Bursa şeftali, Balıkesir zeytin istihsalinde önemli şehirlerdir. Bölgede bulunan fabrikalar; yünlü, pamuklu, ipekli dokuma fabrikaları; İstanbul ve Bursa’da. Yapma ipek fabrikaları; Gemlik’te. Cam fabrikaları İstanbul ve Çayırova’da. Kibrit fabrikaları; İstanbul ve Tuzla’dadır.

Tarihi; tarihte önemle bahsedilen Marmara ve Trakya, türlü olaylara sahne olmuştur. Meydana çıkarılmış ve halen gizli kalmış tarihi kalıntılar bunun canlı delilidir. M.Ö 3000 yıllarında kurulan Truva şehri bölgede yer alır. M.Ö VII. Yüzyılda ise İran Kralı Dara, Tekirdağ, İstanbul ve Kırklareli dolaylarını fethetmiştir. Bizans İmparatoru Kostantin’in idaresi altında olduğu zamanlar İstanbul, Doğu Roma İmparatorluğunun merkeziydi. Bu yüzyıllarda Hun, Peçenek, Got, Bulgar ve Avarların devamlı taarruzlarına hedef olmuştur. XII. Yüzyılda ise Malazgirt savaşını kazanan Türkler, yavaş yavaş bölgeye yerleşmeye başlamışlardır. 1453 senesinde Fatih; birçok devlet adamının deneyip başaramadığı işi yapmış ve İstanbul’u fethetmiştir. Bursa ve Edirne, Osmanlı İmparatorluğunun iki eski baş şehridir. Ayrıca bölgede Selçuklu devrine ait pek çok eser vardır.

Otobüs bileti alımlarınızda başucu kaynağı olarak görmeniz gereken www.otobus.org, sizlere daima en hızlı ve en güvenli hizmeti verebilmek için kurumsal anlaşmalı olduğu 72 otobüs firmasına yenilerini ekleyebilmek için gece gündüz demeden çalışıyor.