Metro Turizm - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Metro Turizm

Türkiye’deki en köklü otobüs firmalarından birisi olan Metro Turizm karayolu yolcu taşımacılığında, ciro büyüklüğünde ve taşınan yolcu sayısında en büyük firma diyebiliriz. Kendisine ait 213 adet otobüsü olan firmanın toplamda 1460 adet otobüsü bulunmakta. Otobüslerini de sürekli güncelleyen firmanın araç yaş ortalaması da en fazla 3 tür.

Türkiye’nin yetmiş altı ilinde toplamda 1000 den fazla acentesi ile karış karış tüm coğrafi bölgelere yayılmış olan firma yurt içi olduğu gibi yurt dışı da bilet satış ağlarını oluşturmasıyla diğer otobüs firmalarının bir adım önünde yer almaktadır. Günde 1500 e yakın sefer gerçekleştiren firma bir senede ortalama  19 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip.

Evvelki sene 20 milyondan fazla yolcu taşıyan firma geçen sene de yirmibir milyon seviyesini aşmıştır. Havayolu taşımacılığının arttığı bu dönemde bile firmanın yolcu sayısını arttırması, firmanın sektördeki gücünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu sene ise firmanın hedefi yirmibeş milyon yolcu sayısını yakalamak.

Otobüslerinde her yaştan yolcuyu düşünen firma tüm otobüslerinde eğlenceli vakitler geçirmek için koltuk arkalarında video, televizyon ve müzik sistemlerine yer vererek yolculuk esnasında herkesin sıkılmadan seyahat etmelerini sağlıyor. Ayrıca artık otobüslerinde kablosuz internet imkanı da sağlayan firma en kaliteli seyahati yolcularına vaat ediyor.

Metro firmasının filosundaki otobüs türleri ise şöyle:

Metro Class: Standart olarak 2-2 Koltuk Dizilimine Sahip Şehirlerarası Otobüsler. Bu otobüslerde, Wifi, Koltuk Arkası Eğlence Sistemleri, TV, Müzik, Film Arşivi, Geniş İkram Seçenekleri

Metro Euro: (Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan); Geniş İkram Seçenekleri, 2-2 Koltuk Dizilimine Sahip Şehirlerarası Otobüsler

Metro Suit: Metro İçin Özel Üretilmiş 2+1 Koltuk Dizilimine Sahip modern Şehirlerarası Otobüsler, Wifi, Koltuk arkası Kişisel Eğlence Sistemleri, TV, Müzik, Film Arşivi, Diyet Ürünlerine Kadar Geniş yelpazede İkram Seçenekleri

Metro Rent: Satılık ve Kiralık Otobüs, Midibüs Hizmetleri

Metro Mini:Şehirlerarası ve İlçeler Arası Kısa Mesafe Yapılan Seferler

Metro Free: Ücretsiz Şehiriçi Servis Hizmetleri

Metro Turizm Telefon

Şirket iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Şirket Adresi : Büyükdere Cad.Metro City İş Merkezi No: 171 A Blok Kat: 17 Levent / İSTANBUL
Şirket Telefon : (0212) 319 28 00
Şirket Faks : (0212) 319 28 89

 

444 34 55 numaralı telefondan 24 saat müşteri hizmetlerine de ulaşabilirsiniz.

Metro Turizm otobüs biletlerini www.otobus.org sitemizden 24 saat boyunca ve haftanın tüm günlerinde temin edebilirsiniz. Metro Turizm otobüs bileti alabilirsiniz fakat şu anda rezervasyon hizmeti şirket tarafından İnternet kullanıcılarına açılmadı.