Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Otobüs Bileti Fiyatları

Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar – 2 adımda sorgulama yaparak 75 otobüs firmasının en ucuz otobüs bilet fiyatları bilgisini alabilirsiniz!

Otobüs bileti fiyatları genellikle ülkedeki yakıtın piyasasına göre şekillenmektedir. Buna ek olarak personellerin maaşları ve firmaların gelir elde etmesi durumları eklenince otobüs bileti fiyatları orta seviyede bir alım düzeyindedir. Eğer otobüs bileti fiyatları çok pahalı dersek haksızlık etmiş oluruz. Dünya’da benzinin en pahalı kullanan ülkelerin başında geliyoruz. Bu sektörden gelir elde eden ve evine ekmek götürmeye çalışan on binlerce insan olduğu düşünüldüğü zaman otobüs bileti fiyatları aslında çok da pahalı değildir. Umarız bu düşüncemize sizde katılıyorsunuzdur.

Eğer yolculuğunuzda yanınızda aileniz yok ise tek başınıza seyahat etmek için otobüs firmaları en çok tercih edilen durumuna geçmektedir. Arabanızın olmadığını düşünerek kabaca bir hesap yapalım; Kayseri Ankara seyahati yapmak isteyen birisi eğer bunu kendi şahsi arabası ile yapmayı tercih ederse gidiş ve dönüş toplam olmak üzere 160 TL.’yi gözden çıkarmalıdır. Ancak otobüs firmaları aracılığı ile otobüse binerek Kayseri Ankara ve Ankara Kayseri gidiş dönüş yolculuğunu gerçekleştirirse 30 TL.’den 60 TL. ücret ödeyerek bu seyahatini tamamlayabilir. Bu açıdan da bakıldığı zaman otobüs bileti fiyatları tek başına seyahat edecek insanlar için pahalı değil aksine ucuzdur diyebiliriz.

Yaz mevsiminde tatil olması nedeniyle fiyatlar biraz artmaktadır. Fakat kış ayları için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Kış mevsiminde yolculuk yapan insan sayısı azaldığı için otobüs firmaları biletlerini satabilmek için otobüs bileti fiyatlarında ciddi indirimlere ve kampanyalara giderler. Bu nedenle genellikle Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart aylarında gerçekten çok hesaplı biletler bulabilirsiniz.

Otobüs bileti fiyatlarının kampanyalı ve indirimli olduğu konusundan bahsetmiş iken sizlere 75 otobüs firmasını karşılaştırarak en ucuzdan en pahalıya olacak şekilde karşınıza listeleyen otobüs bileti fiyatları sorgulama sitesi olan http://www.otobus.org/ dan bahsedelim.

Örneğin İstanbul Ankara veya İzmir İstanbul otobüs bileti arıyorsanız karşınıza onlarca firma çıkacaktır. Bu noktada en uygun olan firmayı bulabilmek için güvendiğiniz firmaların sitelerini tek tek gezerek bütçeniz için en ekonomik olan bileti satın alırsınız veya rezervasyon yaptırırsınız. Bir İstanbul Antalya otobüs bileti alabilmeniz için harcamanız gereken zaman neredeyse 1-2 saat tutacaktır. Bunun yerine Otobus.Org sitesinin üst kısımdaki bilet arama motoru bölümünü kullanarak gerekli olan yerleri dolduruyorsunuz ve saniyeler içinde karşınıza sizin seçtiğiniz noktaları arası seferleri olan firmalar en ucuzdan en pahalıya olacak şekilde listeleniyor. Bunun yanı sıra bineceğiniz otobüsün saatine, özelliklerine, şikayetlerine ve yorumlarına da bakarak firma hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabiliyorsunuz.

Otobüs bilet fiyatları konusunda rekabetin giderek kızıştığı şu günlerde http://www.otobus.org/ ile hem bütçeniz için en hesaplı bileti bulacak hem de bineceğiniz otobüs hakkında bilgiye sahip olacaksınız.