Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Otobüs Bileti

Otobüs bileti almak,ucuz otobüs bileti kampanyaları ve fırsatları bilgilerine ulaşmak veya otobüs bileti satan otobüs firmaları seferleri ve bilet fiyatları için doğru adrestesiniz!

Sitemiz insanlara en kaliteli hizmeti en kısa yoldan verebilmek amacıyla kurulmuştur. Bu konu içerisinde sizlere birçok sitenin yaptığı gibi anlamsız, içi boş cümlelerle bu konumuzu doldurabiliriz. Fakat böyle bir durumda ne siz ne de biz birşeyler kazanabilir. İstedik ki; farklı olalım ve bu konuda içi boş cümleler kurmak yerine sizlere Dünya’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Barcelona’yı tanıtalım (kendi ülkemizin illeri dururken neden başka şehirler demeyin çünkü tüm il ve ilçelerimizi zaten her birine özel sayfalarda uzunca anlattık).

Genel Bilgi

İspanya’nın Katalunya bölgesinin başkenti Barselona’dır. Bu bölgede en çok kullanılan dil Katalanca’dır. İspanya’nın tarihinden daha eskiye dayanan bir tarihi vardır.

Akdeniz iklimine sahip olan Barselona’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer.

Turizm şehrin en büyük gelir kaynaklarından bir tanesidir. Barselona’nın limanına yılda ortalama olarak 700.000’den fazla gemi geldiği söylenir. Dünyaca ünlü Christoper Columbus heykeline giden yol bu limana giden ana yollardan bir tanesinden geçmektedir.

Tarihçe

Barselona’nın tarihinin İspanya tarihinden daha eski olması ilginçtir. Katalan 9. yüzyılda asilzade bir aile tarafından kurulmuştur.

Sagrada Famillia Kilisesi kentin simgesidir. 1882 yılında mimar Villar tarafından yapımı başlamıştır. Bir yıl sonrasında mimar Antoni Gaudi görevin başına geçmiştir. Ancak Gaudi’nin ömrü yapılan kilisenin ön cephesi ve on sekiz kuleden sadece sekizinin yapılmasına yetmişti. Bu nedenle gotik tarzın bir simgesi olan bu kilise hala tamamlanamadığı için Bitmeyen Kilise olarak da anılmaktadır.

Gezilecek Yerler

Barselona’da gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen isim Mimar Antoni Gaudi’dir. Mimar Gaudi 1852 doğumludur. Barselona’da tüm önemli yapıtlara imza atmış bir mimardır. Unesco Dünya Mirası’nda sekiz adet eseri bulanan bir mimardır. Bunlar arasında en ünlüsü Sagrada Familia’dır. Barselona’ya geldiğinizde kesinlikle görmenize gereken yerlerin birinci sırasında bulunan Sagrada Familia, halk arasında bitmeyen kilise olarak bilinmektedir. Antoni Gaudi tarafından 1882 yılında yapımına başlanmış ancak mimarın ölümüyle yarım kalanmış bir eserdir. Gaudi’nin karmaşık mimarisine ve zorluğuna rağmen yapımına hala devam edilmektedir. Bu kilisenin yapımının bitmemesinin bir diğer nedeni ise hala halkın yardımlarıyla yapılmasıdır.

Ne Alınır?

Barselona diğer Avrupa ülkelerine göre alışveriş konusunda ne çok pahalıdır ne de çok ucuzdur. Barselona şehrinde alışveriş denildiğinde akla ilk gelen hediyelik ürünler İspanyol yelpazeleri, İspanya’ya ait biblolar, flamenko aksesuarları ve magnetler gelmektedir. Ayrıca Montfalcon isimli dükkandan çok çeşitli ve orijinal hediyelere rastlayabilirsiniz.

Yemek & Eğlence

Barselona Akdeniz dokusunu çok iyi taşıdığı için deniz ürünlerinden oluşmuş çok leziz yemekleri bulunmaktadır. Yabancı ülkelerin veya şehirlerin yemeklerine pek alışık olmamanıza rağmen Barselona’da rahatlıkla deniz ürünleri bulabilir ve damak zevkinize uygun bir şekilde yiyebilirsiniz.

Yemek alternatiflerinin çok olduğu Barselona’da Mc Donald’s, Subway ve KFS’de bulabilirsiniz. Ancak farklı kültürlere ait yemekleri veya lezzetleri denemekten çekinmiyorsanız yöreye özgü Tapas’ları şehrin her yerinde deneme fırsatı bulabilirsiniz. Barselona kültüründe olan Tapas, bizim kültürümüze de çok yabancı bir yiyecek sayılmaz. Tapaslar için bizim Türk mutfağındaki mezeler olarak isimlendirmek yanlış olmayacaktır. Barselona’da değişik tatlardan da bulabileceğiniz Tapaslar, küçük küçük tabaklarda ikram edilip, ortalama olarak uygun fiyattadırlar. Eğer yabancı lezzetleri tatmak ve o lezzetler hakkında fikir sahibi olmak isterseniz kesinlikle tatlarına bakmanız önerilir.

Ulaşım

Yurtdışında ulaşım konusunda en az sıkıntı yaşayabileceğimiz yer Barselona’dır. Barselona’nın şehir içi ulaşımı oldukça rahattır. Dünyanın birçok noktasından ve dünyanın her ülkesinden Barselona’ya uçak seferleri düzenlenmektedir. Vueling Airlines Barselona’ya yolculuğunuzda sıkıntısız ve rahat bir uçuş sağlayan havayoludur.

Barselona’da Touristic Bus’ın sağladığı gezi otobüsleri şehrin tüm noktasında duraklara sahiptir. Bu gezinin 3 hatta toplam 44 adet durağı bulunmaktadır. Barselona’daki tüm önemli noktalarında durağı bulunan Touristic Bus, yolculara on dilde sunum yapmaktadır. Ancak Türkçe dili seçeneği bulunmamaktadır.

Barselona metrosu şehir içi ulaşımında bir diğer alternatiftir. Son derece gelişmiş ve şehrin birçok noktasında durağı olan metronun biletlerini duraklarda bulunan bilet makinelerinden temin etmeniz de mümkündür.

Barselona’ya ulaşmak için üç havayolu seçeneğiniz mevcuttur. Barselona’da daha çok resmi uçuşların yapıldığı havalimanı olan El Prat Havaalanı merkeze 12 kilometre uzaklıktadır. Bu havaalanı en büyük havaalanıdır.

Havaalanına trenle ulaşmanız mümkündür. Sabah 06’dan itibaren gece yarısına kadar süren havaalanından merkeze, merkezden havaalanına yaklaşık yarım saatte bir tren kalkmaktadır. Yolculuk ortalama olarak 25 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Ayrca Barselona’nın diğer bölgelerinde çok çeşitli tren tipleri de görebilirsiniz.

Her ne kadar şuanda sadece Türkiye içerisindeki illere otobüs bileti satıyor olsak da ilerleyen zamanlarda uçak bileti satışına da başlayabiliriz. Bilet alımlarınızda Otobus.org sitemizi kullandığınız için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz…