Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Otobüs Firmaları

Otobüs firmaları seferleri ve otobüs firmalarının otobüs bileti fiyatları için doğru yerdesiniz!

Otobüs bileti almak için en doğru adres; Otobus.Org. Yukarıdaki arama motoru bölümüne gerekli bilgileri girdikten sonra “Ara” diyorsunuz ve arkanıza yaslanarak onlarca firmanın karşılaştırmalı olarak karşınızda listelenmesini izliyorsunuz! Günümüzde insanlar arasında genellikle otobüs bileti fiyatı baz alınarak tercihler yapılıyor gibi görünse de aslında İstanbul Ankara yolculuğu yapacak birisi 2-3 TL. az verip kalitesiz bir firma ile yolculuk yapmak yerine 2-3 TL. daha fazla vererek 5-6 saatlik yolculuğunu en rahat şekilde yapıyor. Türkiye nüfusunun 80 milyon olduğu düşünüldüğünde sadece 2012 yılında otobüs ile yolculuk etme sayısı 250 milyon. Ülkemizde uçak, tren, vapur gibi diğer vasıtalar olmasına rağmen Türkiye’nin her yerine gidebilmenizi sağlayan otobüslerin sadece 2012 yılında 250 milyon bilet satmış olması garipsenmemelidir. 2013 ve 2014 yılında bu rakam 300 bine yaklaşmıştır.

Türkiye’deki en kaliteli lider otobüs firmaları Otobus.Org’da!

72 otobüs firmasının kurumsal acentası olan ve müşterilerine en uygun fiyatlar bilet satmayı ilke olarak benimsemiş olan Otobus.Org’da bulunan otobüs şirketlerinin bir kısmını aşağıda ayrıntılı olarak görebilir ve bilgi alabilirsiniz.

metro-turizm Yılda ortalama 20 milyon bilet satışı gerçekleştirerek Türkiye’de sefer sayısı ve yolcu taşıma sayısı olarak birinci sırayı yıllardır kimselere kaptırmayan Metro Turizm, 20 yıldır kurulmuş olmasına rağmen her yıl yolcu sayısını katlayarak arttırmaktadır. Online bilet satışını ilk başlatan firmalardan birisi olan Metro Turizm, Türkiye’deki 79 ile sefer düzenleyen ilk ve tek şirkettir. Şuanda sadece Iğdır’a, Adıyaman’a ve Tunceli’ye seferi bulunmayan Metro, bu illere de sefer düzenlemeye başlarsa ulaşılması zor bir şeyi başararak Türkiye’nin her yerine seferi olan ilk firma olacak ve yıllarca da bu konuda kendisine bir rakip bulamayacaktır. Karadeniz bölgesinde ve Trakya bölgesinde çok yoğun olarak kullanılan Metro, bir çok ile gün içerisinde en çok sefer düzenleyen firma konumundadır. Örneğin; Ankara İstanbul ve İstanbul Ankara otobüs seferleri normal günlerde 40’ar adet iken özel dönemlerde günlük sefer sayısı 100’e kadar çıkmaktadır.

ulusoy-turizm Otobüs firmaları rekabetinde yıllardır Metro’dan sonra gelmeyi başaran Ulusoy Turizm, uçak kalitesinde hizmet anlayışı ile her zaman yolcularına konforlu bir seyahat yaşatmayı planlamış ve yılda 4 milyon bilet satışına ulaşması düşünüldüğünde bunu başardığı da söylenmektedir. 1937 yılında kurulmuş olması ve Türkiye’nin birçok bölgesine hizmet vermesi sebebiyle kendisine sektörde iyi bir konuma sokmuştur. 300’den fazla otobüsü bulunan Ulusoy Turizm, İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Edirne gibi yerlere her gün onlarca sefer düzenlemektedir. Host ve Hostes alımı yaparken onları öncelikle eğitimden geçiren bir firma olması, aslında kaliteye ne kadar önem verdiğini de göstermektedir. 80 yıla yaklaşan tarihinde her zaman ilk önem verdiği ilke kalite olan Ulusoy Turizm’in bu ilkeyi hiçbir zaman terk etmemesini diliyoruz.

varan-turizm 1940’lı yılların sonuna doğru ilk seferini İstanbul İzmit otobüs seferleri ile başlatan Varan Turizm, yıllar boyunca ilklerin adresi olmuştur. Gerek Bolu Dağı’na kurdukları mola merkezi gerek Ankara’daki otobüs terminalini gerekse ilk çift katlı otobüsü getirerek (1994) o dönemde İstanbul Ankara otobüs bileti alarak seyahat eden yolcuların gönlünde taht kurmuştur. Genellikle Marmara ve İç Anadolu bölgesinde yoğun olarak kullanılan Varan Turizm, online bilet alımında da otogarlardan uygun fiyat vererek internetten bilet almak isteyen kullanıcılarına iyi bir olanak sağlamaktadır.

anadolu-turizm Hem Anadolu Turizm hem Anadolu Seyahat hem de Anadolu Ulaşım olarak bilinmekte olan bu firmanın kuruluş yeri Uşak ilimizdir. Yenilikçi bir anlayışı benimsemiş olan Anadolu Turizm, koltukların arkasında bulunan LCD Ekranları Türkiye’ye ilk getiren otobüs firmasıdır. Her yolculuk bir anıdır sloganı ile yolculuğa renk katmayı her fırsatta belirten firma yetkililerinin asıl amacı ülke çapında her şehre hizmet vererek, sahip oldukları kaliteye herkese götürmek. Bilet fiyatları, verdikleri kaliteye bakıldığında çok da yüksek değildir. Bu nedenle bu firma için hem ekonomik hem de kaliteli diyebiliriz.

sec-turizm 1972 yılında kurulan Seç Turizm, 2014 yılında hayata geçirdiği mobil uygulaması ile online bilet satışı boyutunu bir adım daha ileriye götürmeyi başarmıştır. Filosunda Neoplan Cityliner, Tourliner bulunan firmanın yaklaşık 60 otobüsü bulunmaktadır. Adana, Afyon, Akçay, Aksaray, Alanya, Anamur, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bandırma, Biga, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edremit, Eskişehir, Gaziantep,İzmir, İstanbul, Mersin ve Uşak gibi illerde şubeleri bulunan Seç Turizm’in 2000’li yıllardan sonra büyük bir atılım yaparak Türkiye’nin hemen hemen birçok iline hizmet vermeye başladığını söyleyebiliriz.

cesur-bingol-turizm Cesur Bingöl Turizm kuruluşunun üzerinden yıllar geçmesine rağmen kurulur iken belirledikleri güven, kalite, ucuz bilet gibi ilkelerden vazgeçmeyerek aslında gerçekten doğru bir iş yapmaya çalıştıklarını açıkça gösteriyorlar. Her ne kadar yerel bir firma gibi gözükse de ülke içerisinde oluşturdukları bu güveni arkalarına alıp üstüne sefer sayılarını da arttırarak genel bir otobüs firması konumuna kendilerini getirmeyi başarmışlardır. Sadece Bingöl’den değil, ülkenin birçok noktasında bu otobüs şirketi özellikle tercih edilmektedir.

kutahyalilar-turizm Kütahyalılar Seyahat veya Kütahyalılar Turizm isimleri ile anılan bu firma; kuruluşundan bugünlere gelene kadar birçok kez yönetimini değiştirmiş ve her yeni gelen yönetimde aslında şirketin üzerine katkılar yaparak görevi devretmiştir. İlk seferini yaptığı zaman çevresinde güçlü rakipler olmasına rağmen üstün hizmet anlayışı ile farkını ortaya koymuş ve birçok firmayı kendi içine almıştır.

efe-tur Efe Tur, İzmit ilinde kurulan ve Türkiye’nin en çok otobüs filosuna sahip olan firmalardan birisidir. Özellikle İzmit halkı tarafından çok yoğun olarak kullanılmaktadır. 1200 çalışan kadrosu, 150 bilet satış noktası ve otobüslerinin kalitesi ile günde 15.000 yolcuya hizmet vermektedir. 1990’lı yılların başında Mehmet Efe Bey’in girişimiyle oluşturulmuştur ve bu yıllara kadar yükselen bir grafik izlemiştir. Üniversiteli öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Fiyatının ucuz olması ve önemli saatlere konulan seferler ile üniversite öğrencileri için cazip bir firma haline gelmiştir. Kütahya, Yalova, Adapazarı, Karabük, Ankara, Kastamonu, İzmir, Kocaeli, Antalya, İstanbul gibi illere yoğun olarak seferi bulunmaktadır.

yesil-artvin-ekspres Yeşil Artvin Ekspres, Artvin halkının gözdesi konumundadır. Güvenliğe ve hizmete çok önem vermektedir. İş alımları oldukça uzun sürmektedir çünkü ince eleyip sık dokumaktadırlar. Böyle olunca da hizmet ve kalite ard arda geliyor. Yeşil Artvin Ekspres, artık bölgedeki birçok ile hizmet vermekte ve Artvin dışındaki birçok ilde oldukça yoğun olarak tercih edilmektedir. Bunun baş faktörü de aslında kendilerinin uygulamaya çalıştığı kalitedir demek yanlış olmaz.

balikesir-uludag-turizm Balıkesir Uludağ otobüs firması, 1970’li yılların başında Fehmi Şengörenoğlu tarafından ülkemize kazandırılmıştır. Yıllarca güven verici ve uygun fiyatlarla seferler düzenledikten sonra marka kalitesini oldukça ilerilere taşımış ve 1996 yılına gelindiğinde kurumsallığını da bir adım ileriye taşıyarak Balıkesir Uludağ Turizm adı altında şirketleşmiştir. Bursa, Balıkesir, İzmir, İstanbul, Aydın, Eskişehir, Manisa, Burdur, Ankara, Aydın gibi illerde çok tercih edilen firma, bu illerin dışında da birçok ilde adından sıkça söz ettirmektedir. Ege Bölgesi dendiğinde ilk 3 sırada sayılan firmalardan birisidir. Gerek bilet fiyatları gerekse gösterdiği hizmet anlayışı ile lider otobüs firmaları arasında ilk sıralara kolayca çıkmaktadır.

findikkale-turizm Fındıkkale Turizm, yenilikçi altyapısı ve eğitimli çalışanlarıyla Dünya standartlarında bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Çalışanlarının hemen hemen hepsi aslında bu işe kendilerini adamış insanlar olduğu için hem onlar işlerini severek yapmaktadır hem de işlerini severek yaptıkları için daha verimli ve daha kaliteli bir hizmet ortaya çıkmaktadır. Sektördeki tecrübelerini diğer firmalara da bir şekilde aktarmaya çalışan firmanın otobüsleri içerisindeki konfora ve olanaklara bakıldığında teknolojiyi de çok yakından takip ettiklerini söylemek yanlış olmayacaktır. Hem fiyat hem teknolojik ilerlemeler hem de kalite bir araya geldiği zaman Fındıkkale Turizm gibi başarılı bir firmanın ortaya çıkması hiç de tesadüf değildir.

guney-akdeniz-seyahat Güney Akdeniz Seyahat, Antalya ilimizde kurulan mütevazı bir otobüs firması olarak sektöre giriş yapmıştır. Zamanla seferlerini arttırmış ve Antalya halkı tarafından oldukça benimsenmiştir. Adana, Alanya, Hatay ve İstanbul gibi illere sefer sayılarını arttırarak bir nevi bu ildeki insanları oldukça rahatlatmışlardır. Hedeflerinin arasında Akdeniz Bölgesi’nin en iyi otobüs firması olmak olan Güney Akdeniz, online bilet konusunda da teknoloji takip eden nadir şirketlerdendir. İl içerisindeki servis olanakları da göz önüne alındığında tercih edilmek için gereken her kriteri yerine getirmiş gibi gözüküyor.

mersin-vif-turizm Mersin Vif Turizm, hem Mersin ilimizde hem de çevre illerde kalitesini kanıtlamış ve en çok kullanılan firmalardan birisi olmuştur. ISO 9001 belgesine sahip olmasının yanında son model otobüs filosu ile de konforlu bir yolculuk yapmak isteyen yolcularını kendilerine kolayca çekmektedir. Mersin’den İzmir’e, İstanbul’dan Antalya’ya, Muğla’dan Eskişehir’e, Bursa’dan, Sakarya’ya ve civardaki birçok ile hizmetini götürmeye çalışan Mersin Vif, müşteri memnuniyeti, kalite, konfor, rahatlık, fiyat dendiği zaman Akdeniz Bölgesi halkı tarafından akılarak ilk gelen firmalardan birisi olmayı başarmış ve çıtasını her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır. Sitemiz www.otobus.org üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden bu firmanın online bilet alımını yapabilir ve hangi ilden nereye otobüs olduğunu, fiyatlarını, sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.

kirsehir-sanal Kırşehir Şanal dendiği zaman sadece Kırşehir’de hizmet veren yerel bir otobüs firması akıllara gelmektedir. Aslına bakılırsa yenilikçi ve dinamik bir tarza sahip olması, fiyatlarının uygun olması, en yoğun dönemlerde bir çok sefer sunarak müşterilerine ekonomik bir yolculuk yaptırmaları sebebiyle hem Kırşehir hem de bir çok il halkı tarafından tercih sırasında ilk sıralara konulmaktadır. Müşteri ile ilişkileri ilkesini üç kısma ayıran firma için güvenlik, ekonomik olmak ve konfor olmazsa olmazlarındandır.

kent-turizm Kent Turizm, 1965 yılında kurulduğu zaman gerek dönemin zor gerekse yolların çok da iyi olmaması dolayısıyla ilk zamanlarda gösterdiği performans ile yolcuların gönlünde taht kurar. Yıllar geçtikçe otobüs ağını genişleten ve gençleştiren, sektöründeki diğer firmalar ile ortaklık yapısı kuran ve zamanla onları da bünyesine katan ve birçok yeniliğe ev sahipliği yaptıktan sonra şuan ki halini alan Kent Turizm, hem tecrübeli hem sistematik hem de yolcularına gösterdiği üstün kalite ve ucuz bilet fiyatları ile gelişimini her geçen yıl sürdürmektedir.

adiyaman-gularas-turizm Adıyaman Gülaras Turizm dendiği zaman akıllara Adıyaman ilinin küçük bir otobüs firması gelebilir. 20 yılı aşkın bir süredir sektörde olmanın verdiği tecrübe ile kendisini yerel bir firma olmaktan ileriye götürüp ülke çapında bir konuma yerleşmeye çalışmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yıllarca en çok tercih edilen firma unvanını elinde bulundurmasının yanı sıra Kayseri, Adapazarı, İzmit, Adana, İstanbul, Antalya, Hatay gibi illere de otobüs seferleri düzenlemektedir. En çok tercih edilmesinin nedenlerini sıralarsak; kalite, güven, konfor ve en önemlisi ucuz otobüs bileti fiyatları gelmektedir. Verdikleri hizmete ve konfora bakıldığında gerçekten uygun bilet fiyatları ile her geçen gün yolcularının gönlünde ayrı bir noktaya yerleşiyorlar.

aksu-turizm Aksu Turizm, 1970 yılında sadece 3 otobüs ile çıktığı bu yolda tutkusundan hiçbir zaman vazgeçmeyerek kendisini geliştirdi ve şuanda 40’a yakın otobüs filosu ile müşterilerine hizmete son sürat devam etmektedir. Kendisini rakiplerinden ayıran en büyük artısı yurtdışına da seferler düzenleyerek yolcularını yarı yolda bırakmamasıdır.

luks-kahramanmaras-turizm Lüks Kahramanmaraş Turizm, 1970’li yılların başında kurulan ve Lüks adını Kahramanmaraş ile özdeşleştirerek bölge halkının dikkatini daha ilk yıllarda çekmeyi başarmıştır. Zamanla lüks ifadesinin hakkını vermeye başlamışlardır ve gerek dinamiklik gerek modernlik gerekse %100 müşteri memnuniyeti ile ekonomik bilet fiyatlarını birleştirerek tam da Kahramanmaraş’a göre bir firma olmuştur.

mersin-villa-turizm Villa Turizm, geçmişten günümüze baktığımızda adeta bir ders niteliğinde gelişime sahiplerdir. 3 otobüs ile başladıkları bu sektörde şuanda 20’ye yakın otobüsü bulunmakta ve bunların hepsi de son modeldir. Servislerinde bile konforu ve kaliteyi göz ardı etmemeye çalışan Villa Turizm; Mersin, Adana gibi illerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Otobüslerde dondurma ikramını ilk başlatan otobüs firması olması da ne kadar dinamik ve yenilikçi olduğunu gözler önüne sermektedir.

inan-turizm İnan Turizm, 1950’li yılların sonlarında zor şartlarda kurulan ve adeta kazıya kazıya bu noktalara gelmiş bir firmadır diyebiliriz. Niğde ilinden hizmete başlayan, tecrübeli çalışanları, geniş otobüs filosu ve azimli yönetim kadrosu ile kalite ve konforu da birleştirerek bugünlere kadar büyüyerek gelmiş ve Niğde’den başlayan bu yolculuk tüm ülkeye yayılmıştır.

ustun-ercelik-turizm Üstün Erçelik Turizm, 1960’lı yıllarda Karadeniz Ereğli’de kurulduğu zaman isminin önünde Üstün adı yoktu. 1973 yılına gelindiğinde o dönemin kaliteli firmalarından olan Üstün otobüs firması ile güçlerini birleştirerek Üstün Erçelik Turizm adı altında verdikleri hizmete, kaliteye devam etmektedirler. Yolcularının her türlü öneri ve şikayetini dikkate alarak çözümler üretmeyi ilke haline getirmiş olmaları da kolay bir şekilde nasıl iyi bir şirket haline gelinebilir sorusuna cevap niteliğindedir.

dogu-karadeniz-ekspres Doğu Karadeniz Ekspres, yine Karadeniz Bölgesi’nde kurulan ve daha çok bu bölgeye hizmete kendini adamış olan ve sektörde ben de varım demeye çalışan, her yıl filosuna yeni araçlar ilave ederek otobüs seferlerini günden güne arttıran şık ve mütevazı otobüs firmalarımızdan birisidir.

cayiragasi-turizm Çayırağası Turizm, karayolu taşımacılığı dendiği zaman akıllara ilk gelen firma olmasının nedenleri arasında 1944 yılında sektöre girmiş olmasının etkisi büyüktür. Yarım asırdan fazladır bir sektörde hizmet veriyor olmak ve hala daha büyümesini sürdürmeye devam etmek bir firma için çok da kolay olmasa gerektir. Gaziantep ilimizden çıkan bu ışık, İstanbul’dan Ankara’ya, Mardin’den Bursa’ya, İzmir’den Antalya’ya ülkenin her yerine ulaşmakta ve hizmetini götürmeye çalışmaktadır.

ismail-ayaz-turizm İsmail Ayaz Turizm daha çok Eskişehir, Bilecik, Muğla, İstanbul, Denizli, Kocaeli Adapazarı otobüs seferleri ile 1960 yılından beri aralıksız hizmet vermeye devam etmektedir. 91 yılında kurucusu İsmail Ayaz’ın vefatı ile birlikte boşalan Genel Müdür koltuğuna öz oğlu Gürol Ayaz Bey’in geçmesiyle sektörde var olan tecrübesine dinamiklik ve yenilikçi özelliklerini de ekleyerek Adapazarı, Aydın gibi illeri de hizmet ağına eklemiştir.

Şanlıurfa Astor Turizm, adından da anlaşılacağı üzere Şanlıurfa’nın en önemli girişimlerinden birisidir. Neoplan Starliner – Mercedes Travego ikilisini otobüs filosunda bulunduran Astor Turizm, hem il halkının hem de çevredeki il halkının en çok kullandığı firmalardan birisidir. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerine her saat başı sefer düzenlemeye çalışmaktadır.

Jet Turizm, 1980’li yıllarda kurulmuş olmasına rağmen ciddiyeti elden bırakmayarak D1-D2-F1 belgelerine sahip olmuş ve sektörde ayağını yere sağlam basmaya çalışan firmaların başında gelmektedir. Hatay’da kurulan ve şu anda Antalya, Afyon, Eskişehir, Trabzon, Uşak, Ordu, İstanbul, Ankara, Manisa, Giresun gibi illere sürekli sefer düzenleyen bu firma, ucuz otobüs bileti fiyatları ile de yolcuların cazip merkezlerinden birisidir.

Tokat Seyahat, kaliteli ve son model otobüsleri ile otobüs filosunun güçlü olmasını firmanın güçlü olmasıyla bağdaştırmaktadır. Müşterilerinden gelen her sorunu kısa süre içerisinde aşmaya çalışarak müşterilerine verdiği değeri de bir bakıma göz önüne seriyorlar. Tokat merkezli olmasına rağmen Çorum, Yozgat, Sivas, Ankara gibi illerde de yoğun olarak kullanılıyorlar. Ramazan bayramı ve Kurban bayramı dönemlerinde çıkardığı ek seferler ile yolcularını zor durumda bırakmayarak bu konuda da bir alkışı hak ediyorlar.

Kütahya Astur firması aslında Kütahya kökenli olmasına rağmen daha çok genele hitap etmeye başlamıştır. Son yıllarda yakaladığı trendi devam ettirmeye kararlı olan bu firmanın en büyük dayanaklarından birisi teknolojiye ayak uydurmalarıdır. Genellikle üniversite öğrencileri tarafından çokça tercih edilen Kütahya Astur, otobüs içerisindeki televizyon, dizi, sinema gibi hizmetleri ile konforlu ve rahat yolculuğun adını koyuyor.

Lider Adana Turizm, Adana’da kurulmuş olan ve yolcularının isteklerine her zaman duyarlı bir şekilde davranan nadir şirketlerdendir. Adana, Gaziantep, Antalya, İstanbul, Ankara gibi illere düzenlediği gece-gündüz seferleri ile yolcularını yarı yolda bırakmamayı ana ilke olarak benimsemişlerdir ve bu düşünceden hareketle alanında en iyilerinden birisi olabilmek için gayret göstermektedirler.

Isparta Petrol Turizm dendiği zaman akıllara hemen eğlence geliyor çünkü otobüs içlerindeki birçok imkan yolculuk yaparken eğlenebildiğini de adeta kanıtlar niteliktedir. Firmanın asıl hedefinin yurtiçi ve yurtdışında referans olabilecek bir konuma gelme isteğinin gerçekten haklı bir talep olduğunu anlamanız için bir kere bu firma ile yolculuk yapmanız yeterli olacaktır.

Star Diyarbakır Turizm, Mega Fortuna-Travego marka otobüsler ile 2001 yılında resmi olarak ilk seferlerine başlamış ve 2005 yılına gelindiğinde Diyarbakır için bir ilk olan otomasyon yapısını şehre kazandırmayı başarmıştır. Yolculuk esnasında tüm güvenlik önlemlerini sıkı sıkıya almaya çalışan firmanın ilkesinde en üst sıralarda güvenlik ve müşteri memnuniyeti gelmektedir. Bunun için tüm enerjisini bu tarz konulara ayıran Star Diyarbakır, bu hizmetlerinin meyvelerini de her yıl fazlasıyla topluyor.

Yeni Adana Turizm, İstanbul, Amasya, İzmir, Niğde, Kocaeli, Ankara, Tokat, Samsun, Kayseri gibi illere 2012 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Çok genç ve dinamik bir yapıya sahip olmasının yanı sıra Adana’nın da en çok tercih edilen firmalarından birisi olması aslında genç olup da tecrübesiz olunmadığını bizlere bir kere daha ispatlamaktadır.

Kanberoğlu Turizm, Trabzon ilinde kurulmuştur. 50 seneye dayanan bir geçmişe sahip olan ve Karadeniz Bölgesi halkı tarafından en çok tercih edilen otobüs firmalarından birisi konumundadır. Zonguldak, Giresun, Yalova, Uşak, Osmaniye, İzmir, Düzce, Afyon, Erzurum gibi illere otobüs seferleri konusunda sınır tanımamaktadırlar.

Esadaş Turizm, otobüs hizmetleri sektörüne 1983 yılında giriş yaparak sektörde ben de varım dedi. Gerek pazarlama gerekse yönetim stratejileri konusunda diğer firmalardan 1-2 basamak daha yukarıda bulunan Esadaş’ın karayolu taşımacılığında çok ayrı bir boyutta olduğunu söyleyebiliriz. Günde 25 sefer düzenleyen ve Esadaş Otelde yolcularına konaklama imkanı da sunan firmanın hizmetleri için aslında yok yok diyebiliriz.

Best Van Turizm, meşhur köy kahvaltılarının bulunduğu Van ilinden çıkmış bir firmadır. Zaman zaman yolcularına tur imkanları da sunmaktadır. Örneğin; İstanbul Van veya Ankara Van otobüs bileti aldınız ve Van’a gittiniz. Burada sizi bir Van turu bekliyor ve size tüm şehri gezdiriyorlar.

Huzur Turizm, kalite ve güven denildiği zaman, Dünya standartları, uygun bilet satışı, otobüs bileti online bilet gibi konularda hemen akıllara geliyor. Hem müşterilerinin hem de çalışanlarının haklarını korumakta en iyi firmalardan birisidir. Zaman konusunda sıkı sıkı ilkelere bağlı olan firmanın seferlerinde geç otobüs kalkması gibi durumlar hemen hemen hiç yaşanmamaktadır. Belki de müşterileri kendilerine çeken en büyük özellik de dakik olmalarıdır.

Lüks Gümüşhane Turizm, 2006 yılından bu yana yaklaşık 12 otobüsü ile yolcularını Bursa, Samsun, İstanbul ve Ankara illerinde mekik dokur gibi getirip götürmektedir. Deneyimli bir kadrosunun bulunması sebebiyle müşteri ilişkileri de oldukça kuvvetlidir.

İnci Turizm, 1998 yılında sektöre giriş yapmıştır. Şu anda 50’ye yakın otobüsü ve 30’a yakın servisi ile 400 ayrı şubede hizmetini sürdürmektedir. Teknoloji dendiğinde akan suları durduran firmanın en büyük artılarından birisi de otobüs içerisinde yolcular için gerekli tüm olanakların bulunmasıdır.

Has Bingöl Turizm, 2005 yılında kurulmuştur. 4 otobüs ile girdikleri sektörde kısa bir süre içerisinde 20 otobüse ulaşmışlardır. Müşterilerinin isteklerini dinleyen, çözüm üretmeye çalışan, dakik olan, teknolojiyi her daim takip eden bir firma olarak Bingöl ilinin gururu olması aslında hiç de anormal bir durum değildir.

Lüks Karadeniz Turizm, 1992 yılında kurulmuş ve Karadeniz bölgesinde kolayca lider firmalar arasına girmeyi başarmıştır. Otobüs içerisindeki wireless, kulaklık, tv gibi özellikler ve ikramların mevsim şartlarına göre adapte edilmesi halkın firmaya olan bağlılığını açıklar niteliktedir.

Öz Diyarbakır Turizm 1981 yılında kurulmuştur. Sektöre ilk girdiklerinde sadece 13 firmanın bulunduğu fakat sürekli kendilerini geliştirmeye çalışan firmanın aradan geçen 30 yılın ardından şuanda 90’a yakın lüks otobüsü bulunmaktadır. Her gün Bitlis, İstanbul, Elazığ, İzmir, Osmaniye, Şanlıurfa, Ağrı, Sivas, Mersin, Adapazarı, Ankara gibi illere onlarca sefer düzenlemektedir.

Devran Turizm, 1958 yılında sektöre ilk girişini yapmıştır. İleri kalitesi ve güvenliğini ucuz otobüs bileti satışı ile birleştirerek halkın sevgisini kısa sürede kazanmayı başarmış ve aslında bir nevi zoru kolaylaştırarak insanların bulmak istediklerini kendi yapısı içerisinde toplamıştır.

Özlem Diyarbakır Turizm, Diyarbakır ilinin belki de en çok tercih edilen ve en çok kullanılan otobüs firmasıdır diyebiliriz. Her geçen yıl filosuna otobüs eklemeye çalışan Özlem Diyarbakır, sadece Doğu ve Güneydoğu bölgesinde değil yeri geldiğinde Antalya’ya yeri geldiğinde Bodrum’a yeri geldiğinde de Marmaris’e seferler çıkarmaktadır.

Süha Turizm, Kayseri ilinin gözbebeği firmalarındandır. 2008 yılında kurulan ve kısa sürede halkın beğenisi kazanarak diğer illere de açılan bu firma şu anda Adana, Denizli, Mersin, Samsun, Nevşehir, Hatay gibi birçok ile hizmet vermektedir.

Ses Turizm, her geçen gün filosuna otobüs ekleyerek yoluna devam eden ve İstanbul, Ankara ve Yozgat’ta olmak üzere 3 ana şubeye sahip olan Ses Turizm otobüs bileti alım işlemlerinizi www.otobus.org sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.