Uşak İstanbul Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Uşak İstanbul Otobüs Bileti

Uşak İstanbul Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları Burada! Uşak’tan İstanbul’a Giden Otobüs Firmaları ile En Ucuz Bileti Al!

Ege bölgesinin İç Anadolu kesiminde bulunan bir ildir. Murat Dağlarının eteklerinde kurulmuş olan Uşak vadisi Büyük Menderes’in kollarından biri tarafından sulanır. Bölgenin başlıca mahsulü ziraattir. Ayrıca bölge halı ve şeker sanayinde de mühim bir yer işgal etmektedir.

Bölgenin ilk sakinlerinin Phrygialılar olduğu sanılmaktadır. Romalıların hakimiyetine girmiş, Bizanslılar zamanında gelişmiştir. Malazgirt savaşından sonra 1073 de Selçukluların eline geçmiştir. Haçlı Seferleri esnasında bir müddet için tekrar Bizanslıların hakimiyetine giren bu bölge XIV. yüzyılın ortalarında, Germiyanoğlu Beyliğine katılmış, 1428’de ise Osmanlı İmparatorluğuna dahil edilmiştir.

İstiklal Savaşı esnasında en çetin muharebeler bu bölgede cereyan etmiştir. Uşak şehrinin kuruluşu yenidir. Önemli bir demiryolu merkezidir.

CİVARDA TARİHİ YERLER:

1) Flaviopolis – Banaz’ın Ahlat köyündedir. Romalılar devrinde kurulmuş bir şehirdir. Bu şehrin kalıntıları bugün tamamen yok olmuştur.

2) Sivaslı’nın Selçuklar köyünde klasik devre ait bir tiyatro yıkısı vardır.

GEZİLECEK YERLER:

1) Sivaslı – Uşak’ın 35 Km. güneyindedir. Milli kıyafetlerini en güzel muhafaza eden muhitlerden biridir.

2) Eşme – Uşak’ın 82 Km. güney batısındadır. Klasik zamanlarda “Katakekomene” – “Yanmış Topraklar” adı verilen volkanik arazinin ortasında bulunan tipik bir kasabadır.

3) Murat Dağı – Çeşitli hayvanlar avlanır.

Anadolu Ulaşım otobüs firması ile Uşak İstanbul otobüs bileti alımınızı Otobus.org üzerinden yapabilirsiniz!