Yalova Otobüs Bileti - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Yalova Otobüs Bileti

Yalova Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Bilet Fiyatları Burada! En Ekonomik Bilet Arama Motoru İle Bilet Al!

İstanbul’a deniz yolu ile 24 mil uzakta Bursa iline komşudur. Doğusunda Kocaeli iline bağlı Karamürsel ilçesi, batısında Marmara Denizi, güneyinde Bursa iline bağlı Orhangazi ilçesi bulunur. Yüz ölçümü 492 km2’dir. İlçenin doğu kısmına rastlayan deniz kıyılarındaki düzlüğün dışında kalan kısımlar dağlıktır. Dağlık kısımda en yüksek yer 897 metre ile Dumanlıtepedir. Yalova’nın toprakları Marmara sahilinden başlayarak Samanlı Dağları’nın eteklerine kadar uzanır. Bu ilçede yaşayan halk tarım, meyvecilik sebzecilik, çiçekçilik ve zeytincilikle uğraşırlar. Kümes hayvancılığı ile arıcılıkta ilerlemiştir.

Yalova’yı Osman Bey’in komutanlarından Yalvaçoğlu 1307 yıllarında aldı. Bu yüzden buraya önce Yalakova adı verildi. Sonra buraya Yalıova denildi. Daha sonra Yalıova, Yalova şeklinde söylenmeye başlandı. Yalova Kocaeli ili ile Bursa iline bağlı olarak da idare edildi. 1930 yılında Atatürk’ün emriyle İstanbul ilçeleri arasında yerini aldı. Daha sonra il oldu.

Turizm alanında hızla gelişmekte olan Yalova Termal kaplıcaları ile ün salmıştır. Yerli ve yabancı turistler termaldeki sıcak su kaplıcalarına girerek romatizma ve mide ağrılarını tedavi ederler. Gökçedere, Üvezpınar köyü, Çınarcık bucağı plaj ve pansiyonlarla doludur. Yaz aylarında buralarda hayat çok canlıdır. Bursa, İzmir yönüne giden otobüsler, Yalova’dan geçer. İstanbul’dan Kabataş iskelesinden her gün belli saatlerde Yalova’ya gidip gelen şehir hattı vapurları vardır. Kartal ve Danca’dan araba vapurları Yalova’ya gider.

Yalova otobüs bileti alırken bizi tercih ettiğiniz için Otobus.org olarak teşekkürü bir borç biliriz.