Zonguldak Otobüs Firmaları - Otobus.Org
Her Nereye İstersen, Oraya !
" 75 Otobüs Firması, Günde Ortalama 1.250 Sefer ile Ucuz Bilet, Otobus.Org'da... "

Zonguldak Otobüs Firmaları

Zonguldak Otobüs Firmaları, Seferleri, Listesi, Telefon Numaraları, Bilet Fiyatları ve Zonguldak’tan Diğer İllere Giden Otobüs Firmaları Burada!

Bu önemli sanayi ve liman merkezinin ilçeleri şunlardır. Merkez, Bartın, Çaycuma, Devrek, Eflani, Ereğli, Karabük, Kurucaşile, Safranbolu, Ulus’tur.

ZONGULDAK’DA İktisadi hayat tarımdan çok sanayiye dayanmaktadır. Sınırlı yerlerde meyvecilik ve bahçe tarımı yapılmakta, bunun dışında halk, bu ilde kurulmuş bulunan ağır sanayi tesislerinde ve kömür madenlerinde çalışmaktadır. Türkiye’nin en iyi kömür madenleri buradadır. Karabük demir çelik tesisleri ile Ereğli demir çelik tesisleri de bu ilin tesise adını veren ilçesinde kurulmuştur. Maden yatakları bakımından zenginliği, ya da bu yataklara yakın oluşu, deniz nakliyatı imkanı gibi sebepler ile bu üstünlüğü kazandırmaktadır. Sümerbank’m ateş tuğlası fabrikası keza Zonguldak’ta bulunmaktadır. Zonguldak’ta 24 gıda maddesi sanayi, 11 metalden gayri madenlerden mamul eşya sanayi, 8 madeni eşya sanayi, 4 metal ana sanayi, 8 ağaç ve mantar mamulleri müessesesi faaliyettedir.

ZONGULDAK’IN tarihi biraz da Türkiye’de kömürün tarihi demektir. Turistlerin merak edebileceği tarafı ise daha çok böyle bir ağır sanayi ilinde hayatın genel görünüşüdür,

ZONGULDAK, 1924 tarihinde il olmuştur.

Zonguldak hakkında genel bilgiler verdik. Aşağıdaki bölümden ise Zonguldak’tan diğer illere giden otobüs firmaları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

                                                 Zonguldak’tan Giden Otobüs Firmaları

Ankara’ya

Kanberoğlu

Öz Güven

Metro

As 74

Asya

Antalya’ya

As 74

İzmir’e

As 74

Asya

Konya’ya

Metro

Asya

Rize’ye

Metro

Trabzon’a

Asya

Kanberoğlu

Metro

Bartın’a

As 74

İstanbul’a

Ulusoy

Kanberoğlu

Metro

Varan

As 74

Asya